Czytasz: Zaduszki
Nieodłączną tradycją 2 listopada jest również zapalanie zniczy na grobach.

Po Wszystkich Świętych dziś Dzień Zaduszny (tzw. Zaduszki). Nieodłączną tradycją w tym dniu jest zapalanie zniczy na grobach. Odwiedzających cmentarze jest zdecydowanie mniej niż 1 listopada, ale zwyczaj odwiedzania grobów przetrwał. 

W kościele katolickim zachował się też zwyczaj składania ofiary na tzw. wypominki - imiona zmarłych wypisane na kartkach, które są odczytywane przez kapłana w trakcie nabożeństw. 

Wokół cmentarzy będzie dzisiaj zdecydowanie mniejszy ruch, ale należy się liczyć wciąż ze wzmożonymi patrolami policji. Akcja „Znicz 2016” - największe zabezpieczenie w skali kraju: rozpoczęło się w piątek 28 października i potrwa do dzisiaj włącznie. 

Śląska policja informuje, że wypadków i kolizji na drogach naszego województwa było mniej niż przed rokiem. Do środowego poranka odnotowano ok. 30 wypadków – w tym jeden z ofiarą śmiertelną, ponad 750 kolizji, zatrzymano 120 osób kierujących pod wpływem alkoholu.

- Do zdarzenia, w wyniku którego kierowca poniósł śmierć doszło w Mysłowicach, na jeden z bocznej dróg – mówi wydział zarządzania ruchem śląskiej policji.

Kierujący fiatem Panda uderzył w drzewo. Dwójce pasażerów nic się nie stało, ale 20-letni kierowca zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Czytaj więcej