Czytasz: Z Pyrzowic polecimy już do 21 państw

Z Pyrzowic polecimy już do 21 państw

W wakacyjnej ofercie katowickiego lotniska znalazły się 53 połączenia regularne i 66 czarterowych.

W trakcie nadchodzących wakacji z Katowice Airport dostępnych będzie 119 kierunków regularnych i czarterowych do 28 państw na 4 kontynentach – w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej. Wakacyjna siatka połączeń obsługiwana będzie przez 21 przewoźników tradycyjnych, niskokosztowych i czarterowych.

Nowe trasy linii Wizz Air

W szczycie tegorocznego sezonu z Pyrzowic dostępne będą 53 trasy regularne do 21 państw. W tej liczbie zawierają się nowe kierunki uruchomione przez Wizz Air w drugim i trzecim tygodniu czerwca.

W sobotę 16 czerwca przewoźnik rozpoczął loty z Pyrzowic do Faro, które realizowane są w każdy wtorek i sobotę. Dzień później linia uruchomiła połączenie do Malagi, dokąd lata w każdą środę i niedzielę.

W poniedziałek 18 czerwca  wystartowało pierwsze w historii pyrzowickiego lotniska połączenie rozkładowe do Czarnogóry. Loty do Podgoricy odbywają się w każdy poniedziałek i piątek. Dwa dni później Wizz Air zaplanował inauguracje dwóch kierunków - Charkowa oraz Memmingen. Loty na pierwszej z tras realizowane są w środy i niedziele, a na drugiej - w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Z kolei od  22 czerwca można polecieć - w każdy poniedziałek i piątek - do Porto. Połączenia do Memmingen, Lwowa i Charkowa będą dostępne w ofercie przez cały rok. Malaga, Faro, Porto i Podgorica to trasy sezonowe, które Wizz Air oferuje w ramach rozkładu lato 2018.

Ponadto w okresie wakacji Wizz Air zwiększa tygodniową częstotliwość rotacji na następujących kierunkach: Dortmund z 14 do 18, Malta z 2 do 4, Lwów z 2 do 4, Frankfurt-Hahn z 2 do 3, Kolonia-Bonn z 2 do 3, Stavanger z 2 do 3, Dubaj z 2 do 3, Larnaka z 2 do 3, Kutaisi z 2 do 3, Bristol z 2 do 3, Glasgow z 2 do 3, Liverpool z 2 do 3, Alghero z 1 do 2, Bari z 2 do 3, Neapol z 2 do 3, Keflavik z 2 do 3,  Burgas z 3 do 4 oraz Split z 2 do 3.

Dokąd polecimy? 

W trakcie tegorocznych wakacji, najwięcej kierunków regularnych - po osiem - dostępnych jest z Pyrzowic do Włoch i Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o trasy do Włoch to Wizz Air oferuje Alghero na Sardynii, Bari, Bolonię, Katanię na Sycylii, Mediolan-Bergamo, Neapol i Rzym-Ciampino. Na pokładzie samolotów Ryanaira można polecieć z Pyrzowic na lotnisko Mediolan-Malpensa. Również osiem kierunków dostępnych jest z Pyrzowic do Wielkiej Brytanii. W siatce połączeń Wizz Aira są to: Bristol, Doncaster, Glasgow, Liverpool i Londyn-Luton, a Ryanaira - Birmingham, Edynburg i Londyn-Stansted. Na siedmiu kierunkach polecieć można do Niemiec. Cztery z nich oferuje Wizz Air – Dortmund, Memmingen, Frankfurt-Hahn i Kolonia-Bonn. Dwa połączenia do swoich portów przesiadkowych we Frankfurcie i Monachium oferuje Lufthansa, a jedną trasę do Hamburga – Ryanair. Do Grecji z Pyrzowic można dotrzeć korzystając z trzech tras, mowa tu o Atenach, dokąd lata zarówno Wizz Air jak i Ryanair. Irlandczycy latają również na Korfu. W sumie sześć połączeń Wizz Air oferuje z Pyrzowic na Półwysep Iberyjski – po trzy do Hiszpanii (Barcelona, Malaga i Teneryfa) i Portugalii (Faro, Porto i Lizbona). Jeśli chodzi o Norwegię, to Wizz Air z Pyrzowic lata do Bergen, Stavanger i Oslo-Torp. Na Ukrainę, na pokładach Airbusów A320 węgierskiego przewoźnika, można dotrzeć do Lwowa, Kijowa i Charkowa. Holandia to dwa kierunki – Amsterdam, który obsługiwany jest przez holenderską Transavię oraz Eindhoven Wizz Aira. Dwie trasy dostępne są do Szwecji, mowa tu o Malmo i Sztokholmie-Skavsta. Po jednej trasie Wizz Air oferuje do Bułgarii (Burgas), Chorwacji (Splitu), na Cypr (Larnaka), do Gruzji (Kutaisi), na Islandię (Keflavik), do Izraela (Tel-Aviv), na Maltę, do Czarnogóry (Podgorica) i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Dubaj). Ponadto Ryanair lata do stolicy Irlandii Dublina, a Polskie Linie Lotnicze LOT - cztery razy dziennie - do swojego portu przesiadkowego w Warszawie.

Katowice Airport należy do grona największych polskich lotnisk użytku publicznego. W 2018 roku, po raz pierwszy w historii, zostanie obsłużonych ponad 4 mln pasażerów w ciągu roku. GTL SA prognozuje, że w porównaniu z  2017 rokiem w trakcie którego obsłużono rekordowe 3,9 mln podróżnych, w tym będzie ich o kilkaset tysięcy więcej.

Czytaj więcej