Silesion.PL

serwis informacyjny

Superbet Rapid & Blitz oficjalnie otwarty! Szachowe gwiazdy błyszczą w Warszawie

Superbet GCT Warsaw - na zdjeciu Magnus Carlsen i Łukasz Seweryniak fot Rafał Oleksiewicz

Światowa czołówka arcymistrzów szachowych już od środy będzie się mierzyć w Warszawie o wygraną w prestiżowym turnieju Superbet Rapid & Blitz 2024. Rywalizacja potrwa do niedzieli 12 maja. Polskich fanów elektryzować będzie pasjonująca walka Jana-Krzysztofa Dudy z wieloletnim mistrzem świata Magnusem Carlsenem, ale w stolicy zadebiutuje także 17-letni Gukesh Dommaraju, zwycięzca Turnieju Kandydatów i pretendent do tytułu mistrza świata. Czeka nas wspaniałe starcie szachowych sław z nowym pokoleniem arcymistrzów. Turniej otworzyły we wtorek wyjątkowa konferencja prasowa oraz symultana, w której zagrały gwiazdy z zaproszonymi gośćmi.

Efektowne otwarcie Superbet Rapid & Blitz 2024, podobnie jak cały turniej, miało miejsce w warszawskim Centrum Konferencyjnym POLIN. W tym roku znowu Magnus Carlsen i Jan-Krzysztof Duda są typowani jako faworyci do końcowego triumfu (Polak zwyciężył w pierwszej edycji warszawskiego turnieju, przed rokiem był drugi za Carlsenem), ale chętnych na wygraną w stolicy będzie więcej.

Przed rokiem byłem trzecim najmłodszym graczem, dzisiaj jestem trzecim najstarszym – mówi Jan-Krzysztof Duda. – Jest tutaj tak wielu młodych, utalentowanych graczy, że nie wiem czego się spodziewać, tegoroczna edycja z pewnością będzie inna niż dwie poprzednie. Podejdę do niej w trochę inny sposób i zobaczymy, co to przyniesie – dodaje.

Musze przyznać, że bardzo się cieszę na turniej w mojej ulubionej formule, już nie mogę się doczekać gry – mówi Magnus Carlsen. – Rzeczywiście, jestem najstarszym graczem tego turnieju, ale mnie to nie przeszkadza, cieszę się że rośnie nowe pokolenie zawodników. Mówiąc szczerze nie jestem raczej optymalnie przygotowany, ale oczywiście będę chciał zwyciężyć w Warszawie. Musze tylko trochę lepiej wystartować niż przed rokiem, bo drugi raz może mi się nie udać aż tyle nadrobić w końcówce – dodaje Carlsen, który cieszy się że ponownie w stolicy zagra towarzysko w piłkę nożną. – Teraz raczej grywam odrobinę w golfa czy padla, ostatni raz w piłkę zagrałem przed rokiem w Warszawie, więc nie oczekuję po sobie świetnej dyspozycji.

W stolicy, oprócz dumy polskich szachów Jana-Krzysztofa Dudy oraz wieloletniego mistrza świata Magnusa Carlsena, zagra grono świetnie zapowiadających się arcymistrzów. Do Polski przylecieli reprezentujący Indie Gukesh Dommaraju, Praggnanandhaa Rameshbabu i Arjun Erigiasi oraz Holender Anish Giri, Ukrainiec Kiriłł Szewczenko, Niemiec Vincent Keymer, Chińczyk Wei Yi oraz reprezentant Uzbekistanu Nodirbek Abdusattorov. Takie nagromadzenie znakomitych graczy gwarantuje wielkie emocje. Kibice i eksperci spodziewają się udanego turniejowego debiutu Gukesha Dommaraju. Trenerem genialnego 17-latka z Indii jest polski arcymistrz Grzegorz Gajewski, wcześniej pracujący z byłym mistrzem świata Viswanathanem Anandem.

To już trzecia edycja Superbet Rapid & Blitz 2024, poprzednie cieszyły się wielkim zainteresowaniem, przychodziły do nas tłumy kibiców i w tym roku będzie tak samo – mówi Łukasz Seweryniak, Country Manager Superbet Polska. – Czekamy na świetny występ naszego arcymistrza, bez wątpienia jest on głównym magnesem przyciągającym polskich fanów, zresztą podobnie działa to w wielu innych sportach, gdy Polak udanie rywalizuje ze światową czołówką. Jestem bardzo zadowolony, że Fundacja Superbet kilka lat temu postawiła na szachy, bo społeczność tej gry na całym świecie jest naprawdę imponująca. Cieszymy się, że nasza marka coraz bardziej kojarzy się z szachami.

Turniej Superbet Rapid & Blitz jest organizowany w Polsce już po raz trzeci, a rozgrywany w ramach cyklu Grand Chess Tour. Tak jak w poprzednich edycjach rywalizacja odbywać się będzie w Centrum Konferencyjnym POLIN. Każdego dnia (od środy do niedzieli) turniej będzie zaczynać się od godz. 13.

Jeszcze kilka lat temu tylko marzyliśmy, by taki turniej przyjechał do Polski, a teraz mamy jego już trzecią edycję i co roku dokładane jest coś nowego – podkreśla Łukasz Turlej, sekretarz generalny FIDE. – W tym roku mamy w Warszawie same najgorętsze nazwiska, wydaje mi się że walka będzie się toczyła do ostatniej partii – dodaje.

Polski turniej rozpoczyna Grand Chess Tour 2024, serię prestiżowych zawodów, która następnie zagości w Bukareszcie (24 czerwca – 6 lipca), Zagrzebiu (8-15 lipca) oraz amerykańskim Saint Louis. Czołowi arcymistrzowie z całego świata będą walczyć o pulę nagród wynoszącą aż półtora miliona dolarów.

Nowością w warszawskim turnieju było wprowadzenie biletów-cegiełek, z których dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Rozeszły się one błyskawicznie. Kibice mogą jednak nadal wejść bezpłatnie na niebiletową pozostałą część widowni, ale przy dużym zainteresowaniu organizatorzy nie mogą zagwarantować miejsca (decyduje kolejność przybycia).

Pula nagród polskiego turnieju to 175 tysięcy dolarów, a w całym cyklu do wygrania jest półtora miliona. To także doskonała szansa na zdobycie autografu czy zrobienie zdjęcia z arcymistrzami. Pełne informacje o turnieju na www.superchess.pl. Bilety na: superchess.kupbilecik.pl

***

Fundacja Superbet

Fundacja Superbet, organizacja non-profit, odpowiedzialna jest za koordynację inicjatyw Grupy Superbet z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Jej celem jest wspieranie rozwoju inicjatyw związanych ze zdrowiem, edukacją i sportem, ze szczególnym naciskiem na promowanie gry w szachy i niezliczonych korzyści płynących z niej we wszystkich społecznościach, którym służymy.

Grand Chess Tour

Grand Chess Tour to cykl międzynarodowych wydarzeń, z których każde prezentuje najwyższy poziom organizacji najlepszych graczy na świecie. Legendarny Garri Kasparow, jeden z największych ambasadorów szachów na świecie, zainspirował Grand Chess Tour i pomógł umocnić partnerstwo między organizatorami.

Specjalna oferta  SUPERBET  dla naszych czytelników:

Darmowy freebet w wysokości 35 PLN  – zarejestruj konto w  Superbecie z kodem LEGBUK, dokonaj pierwszego depozytu (minimalnie 50 zł), a otrzymasz dodatkowo od bukmachera freebet 34 zł za darmo na zakłady bukmacherskie. Co więcej, czeka na Ciebie freebet od pierwszej wpłaty 200 PLN a jeśli swój pierwszy tydzień zakończysz na minusie, otrzymasz zwrot w postaci Freebet Cashbacku do 3500 PLN

Grupa Superbet

Grupa Superbet to globalny operator zakładów bukmacherskich i gier on-line charakteryzujący się wysoką dynamiką wzrostu i szybkim rozwojem. Globalnie grupa zatrudnia ponad 5 tysięcy osób, prowadząc działalność bukmacherską w Rumunii, Polsce, Brazylii, Belgii i Serbii. Na rynku polskim jest obecna od 2018 roku jako marka Superbet. Od 2020 roku oferuje zakłady on-line w aplikacji mobilnej oraz na stronie superbet.pl. Na koniec 2023 roku Superbet miał blisko 22% udziału w polskim rynku bukmacherskim online i był wiceliderem bukmacherskiego rynku online w naszym kraju.

Superbet od początku działalności na naszym rynku prężnie wspiera polski sport. Od 1 lipca 2023 roku został sponsorem strategicznym Lecha Poznań oraz jego Akademii. To jedna z największych umów partnerskich w polskiej

piłce klubowej i pierwsza w takiej formule. W Ekstraklasie sponsoruje też Górnika Zabrze, a w niższych ligach GKS Tychy i Stomil Olsztyn. Bukmacher jest również sponsorem reprezentacji Polski w skokach narciarskich oraz największego turnieju szachowego – Superbet Rapid&Blitz – oraz w darcie – Superbet Poland Darts Masters

SUPERBET POSIADA ZEZWOLENIE NA ZAKŁADY. HAZARD WIĄŻE SIĘ Z RYZYKIEM, A UDZIAŁ W NIELEGALNYCH GRACH JEST KARALNY. DOZWOLONE DLA OSÓB POWYŻEJ 18 ROKU ŻYCIA

Superbet zakłady bukmacherskie Sp. z o.o., z siedzibą: ul. Wincentego Rzymowskiego 31, 02-697 Warszawa, zarejestrowana przez Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000666114, Regon: 366704393, NIP: 9542775133, Decyzja nr. PS4.6831.5.2019 wydana w dniu 18.10.2019r

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024