Silesion.PL

serwis informacyjny

Przełomowe połączenie literatury i sztucznej inteligencji! Książka Magdaleny Witkiewicz “Ulotny zapach czereśni”.

Marianna zaczyna nowe życie. Podczas przeprowadzki w jednej z książek znajduje zasuszone liście bluszczu. Momentalnie przypomina sobie spacer przed laty, kiedy w łódzkim parku Rejtana spędziła cudowne chwile z Michałem, mężczyzną, którego kochała. Piękne wspomnienie sprawia, że odżywają skrywane przez lata emocje – rozgoryczenie spowodowane niechęcią rodziny do jej wybranka i tęsknota za niespełnioną miłością. Zapisane w pamięci kadry z beztroskiej młodości przywołują również tragiczne losy prababci Elsy…

Elsa Zelmer pochodziła z zamożnej rodziny o niemieckich korzeniach. Wbrew bliskim wyszła za mąż za Maksymiliana Brzozowskiego, syna zubożałych polskich patriotów. Niezwykła miłość zwykłych nastolatków pokonała wiele trudności i wszystko wskazywało na to, że ta historia znajdzie szczęśliwe zakończenie. Wtedy jednak kapryśny los zesłał na nich ogromną tragedię…

Czy rodzina Elsy widziała więcej niż oczy zakochanej kobiety? Czy Marianna odważy się odczarować przeszłość? Czy dzięki poznaniu losów prababki sprawi, że drzewko rodowe rozkwitnie szczęściem?
To opowieść o uczuciach ulotnych jak zapach czereśni, których owoce smakują słodko bez względu na upływający czas i przeciwności losu.

Najnowsza publikacja Wydawnictwa Flow – powieść “Ulotny zapach czereśni”, autorstwa Magdaleny Witkiewicz. Książka ta to nie tylko piękna, ciekawa historia, ale także niezwykłe doświadczenie estetyczne  dzięki ilustracjom wygenerowanym w całości za pomocą sztucznej inteligencji. Choć branża wydawnicza od pewnego czasu ekscytuje się nowymi możliwościami, które daje nowe oprogramowanie AI, na razie pozostaje w sferze spekulacji i wątpliwości, nasza książka jest więc innowacyjna zarówno na rynku polskim, jak i światowym.

Podkreślamy, że wszystkie ilustracje w książce zostały wygenerowane przy użyciu sztucznej inteligencji, co pozwoliło na stworzenie wizualizacji oddających emocje i atmosferę powieści z wyjątkową precyzją.

Od początku swojej działalności Wydawnictwo Flow tworzy książki z czułością, dbając o każdy szczegół zarówno tekstowy, jak i wizualny. To właśnie nasze staranne podejście do wydawania książek sprawia, że “Ulotny zapach czereśni” oferuje nie tylko wyjątkowe doznania literackie, ale także bogactwo ilustracyjne, które przenosi czytelników w świat wykreowany przez autorkę.

Doceniają to czytelnicy (w przedsprzedaży w naszym sklepie sprzedało się już 1500 egz. powieści, co dla niektórych wydawców stanowi cały nakład książki), a inspirują się nami inni wydawcy, bo śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy pionierkami w promowaniu bogatego layoutu powieści obyczajowych. 

Sztuczna inteligencja stała się już dla nas narzędziem, codziennie wykorzystywanym w naszej pracy wydawniczej. Rozpoznałyśmy temat również pod kątem prawnym, co w działalności komercyjnej jest niezbędnym standardem. Wykorzystujemy AI zarówno do tworzenia ilustracji, jak i elementów obecnych na okładkach książek. 

Zachęcamy do zapoznania się z książką “Ulotny zapach czereśni” – to historia, która porusza serca i pozostawia niezatarte wrażenie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024