Czytasz: Tychy: Rusza budowa przystani kajakowej [ZDJĘCIA]

Tychy: Rusza budowa przystani kajakowej [ZDJĘCIA]

Kolejna inwestycja nad jez. Paprocany. Będzie kuźnią nowych mistrzów?

Ruszyła przebudowa przystani kajakowej w Paprocanach. Andrzej Dziuba przyznaje, że nie jest to zupełnie nowa nad tyskim jeziorem.

- To nie jest nowa atrakcja, a zastąpienie starego - nowym, bardziej funkcjonalnym i estetycznym - podkreśla Andrzej Dziuba.

Rozbudowa obiektów sekcji kajakowej Miejskiego Ośrodka Sportów Młodzieżowych kosztować będzie 6 mln zł. Koniec inwestycji zaplanowano na rok 2019. Nad jeziorem mają pojawić się trybuny, dwa pomosty oraz infrastruktura do wodowania sprzętu. To także wzmocnienie murów oporowych nabrzeża i kolejne mniejsze inwestycje jak stojaki na rowery.

- Następcy takich tyskich gwiazd sportu jak Karolina Naja będą mieli świetne warunki do szkolenia swoich umiejętności - liczy prezydent Tychów.

Karolina Naja to brązowa medalistka mistrzostw świata. Polska czwórka z tyszanką na czele zdobyła w Portugalii brązowy medal mistrzostw świata zdobyła w sierpniu. Polki stanęły na podium w olimpijskiej konkurencji K4 na 500 metrów. Był to pierwszy sukces kajakarki po powrocie z... urlopu macierzyńskiego.

Czytaj więcej