Czytasz: Katowice czwarte w rankingu. Od końca

Katowice czwarte w rankingu. Od końca

Już po raz drugi sprawdzono, jaką reputacją cieszą się  wojewódzkie miasta. Badania przeprowadziła Fundacja na rzecz reputacji marki Premium Brand. Które miasto uzyskały najwyższe oceny?

Ranking reputacji miast wojewódzkich Premium Brand 2017

Kraków, Gdańsk, Wrocław i Poznań to miasta z najwyższą reputacją. Czwarte miejsce zajął Poznań, piąte Szczecin. Co z naszymi Katowicami? Nie wypadły najlepiej. Zajęły czwarte miejsce... tyle, że od końca.

W rankingu najlepiej wypadł Kraków, to on cieszy się najlepszą opinią (73 pkt.). Zaraz po nim uzyskując 72 pkt. znalazł się  Gdańsk i Wrocław. Jeśli chodzi o stolicę, zajęła piąte miejsce.

Katowice Miastem Muzyki UNESCO od zeszłego roku zyskały trzy punkty w rankingu. Co nieznacznie podniosło ich pozycję z trzeciego od końca na czwarte miejsce…

Respondenci oceniali miasta wojewódzkie w 5 kluczowych wymiarach, tj.:

1. Zaufanie do miasta (To miasto, na którym można polegać)
2. Referencja (To miasto, które można polecić znajomym)
3. Atmosfera medialna (O tym mieście mówi się źle w mediach)
4. Zaangażowanie społeczne (To miasto w swoich działaniach bierze pod uwagę dobro społeczeństwa)
5. Miasto jako pracodawca (To miasto kojarzy mi się z dobrymi warunkami pracy)

>> Obcokrajowcy ocenili Katowice << 

Na podstawie ocen w badanych wymiarach policzony został wskaźnik reputacji Premium Brand, który przyjmuje wartości od 1 do 100 punktów. Wynik na poziomie minimum 60 punktów kwalifikuje podmiot do uzyskania tytułu Miasto Wojewódzkie Wysokiej Reputacji Premium Brand 2017. Katowice uzyskując 66 pkt., mogą być uznane za miasto wysokiej reputacji. Jednak w skali całego centrum metropolii nie wypada najlepiej.

Najpopularniejsze miasto

Podczas badań sprawdzono także, które z miast było najczęściej odwiedzane w 2016r. W pierwszej trójce znalazła się Warszawa, która od zeszłego roku utrzymuje miejsce lidera, Gdańsk i Kraków. W rankingu najczęściej odwiedzanych miast można zaobserwować mocną pozycję Katowic. Podobnie jak w zeszłym roku zajęły czwarte miejsce.   

Źródło: http://www.premiumbrand.com.pl

Czytaj więcej