Czytasz: Wisła stolicą skoków - 5,5 tysiąca kibiców czeka!

Wisła stolicą skoków - 5,5 tysiąca kibiców czeka!

01:57
17 państw, 68 zawodników, ponad 5,5 tysięca kibiców na samej skoczni. Wisła w ten piątek zostanie stolicą skoków narciarskich!

PŚ w skokach w Wiśle rozpoczyna się już w ten piątek kwalifikacjami, poprzedzonymi dwiema seriami treningowymi.  Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego i wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego w rozmowie z Silesion.pl, wyjaśnił, że jako gospodarz Pucharu Świata w skokach mamy prawo wystawić aż 12 zawodników. 

- Z naszej strony nie zabraknie Kamila Stocha, Piotrka Żyły, Maćka Kota, Stefana Huli, czyli naszych najlepszych zawodników.

PŚ w skokach w Wiśle - Pogoda skoczkom dopisze

Dwa lata temu podczas zawodów trzeba było przywieźć 300 ton śniegu z hałd położonych aż 150 kilometrów stąd. Jak tłumaczy Marek Kaleta, w tym roku mamy sytuację odwrotną - musimy pozbywać się nadmiaru śniegu.

wyjątkowa skocznia w Wiśle

Witalij Kaliniczenko, wielokrotny mistrz Ukrainy w skokach narciarskich, już od 6 lat trenuje na Skoczni Narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle.

- Skocznia jest w miarę blisko od Ukrainy. Czuję się tutaj jak w domu. Często przyjeżdżamy tu na treningi - tłumaczy ukraiński zawodnik.

PŚ w skokach w Wiśle - BILETÓW BRAK

Sukcesy naszych skoczków podczas Turnieju Czterech Skoczni sprawiło, że zainteresowanie Pucharem Świata przekroczyło najśmielsze oczekiwania.

- Fenomenem jest to, że bilety rozeszły się nawet na same kwalifikacje. Nie mówiąc już o samych zawodach. Mamy komplet - tłumaczy Marek Kaleta, rzecznik prasowy Pucharu Świata w Wiśle.

Dla fanów skoków narciarskich w wiślańskim amfiteatrze zostanie przygotowana specjalna Strefa Kibica, dzięki której każdy będzie mógł na żywo zobaczyć skoki polskich i zagranicznych skoczków.

PŚ w skokach w Wiśle program

13.01.2017 (piątek)
16:00 - oficjalny trening (II serie)
18:00 - kwalifikacje

14.01.2017 (sobota)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursowa

15.01.2017 (niedziela)
14:30 - kwalifikacje
16:00 - pierwsza seria konkursowa 

PŚ w skokach w Wiśle na żywo w TV

Skoki narciarskie na żywo będzie można oglądać od piątku w TV. Transmisję live z skoków w Wiśle przeprowadzą TVP 1 i TVP Sport, a także Eurosport. PŚ w Wiśle w piątek od godz. 20.30, w sobotę od 16.

PŚ w skokach w Wiśle transmisja online

Puchar Świata w Wiśle także w internecie. Transmisję online obsługuje strona sport.tvp.pl. Początek transmisji z PŚ w Wiśle w piątek o godz. 20.30 (w sobotę o godz. 16).

Czytaj więcej