Czytasz: Prognoza pogody: Jaka czeka nas pogoda w 2019 roku?

Prognoza pogody: Jaka czeka nas pogoda w 2019 roku?

Deszczowo-śnieżna aura na początek roku.

Pogoda w Nowy Rok, 1 stycznia

W dzień zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady deszczu. W rejonach powyżej 700 m n.p.m. opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w górach o 5 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C, w regionach podgórskich od 0°C do 3°C, wysoko w Beskidach od -3°C do 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 85 km/h, z kierunków zachodnich, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w opady śniegu. W rejonach podgórskich i górach opady śniegu, jedynie początkowo na obszarach położonych poniżej 700 m n.p.m. opady deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w rejonach podgórskich o 5 cm do 8 cm, w górach o 8 cm do 15 cm. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, w rejonach podgórskich od -3°C do -1°C, wysoko w Beskidach od -8°C do -5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wiatr miejscami powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w środę, 2 stycznia

W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w rejonach podgórskich o 5 cm do 10 cm, wysoko w górach o 10 cm do 15 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -3°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -7°C do -4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, północno-zachodni i północny. Wiatr miejscami powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami przelotne opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 2 cm do 5 cm, a w górach o 5 cm do 10 cm. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C, w rejonach podgórskich od -8°C do -5°C, wysoko w Beskidach od -11°C do -8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, północno-zachodni i północny. Wiatr miejscami powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.