Czytasz: Postapo w Tychach
Budynek zapomnianego Zakładu Elektroniki Górniczej kurczy się z dnia na dzień. Za dnia spowity jest pyłem, wieczorem okryty jest nutką tajemniczości i grozy.

Wyburzanie ZEG w Tychach - kwiecień 2017:

Budynek ZEG przy ulicy Burschego 3, najstarszy z trójki. Siedziba Zakładu Elektroniki Górniczej. W momencie, kiedy powstawał w końcówce lat 60-tych XX wieku, był czymś na miarę dzisiejszego IBM-u. Do tego oczywiście, tak jak się to robi dzisiaj przy ważnych inwestycjach - modne i znane nazwisko projektanta - Marek Dziekoński, któremu zawdzięczamy między innymi Rotundę we Wrocławiu.

>> ZNAJDŹ WIELKANOCNE JAJO W TYCHACH! ZAGRAJ W GRĘ! <<

Kiedyś symbol postępu, później podupadał w ruinę i zapomnienie. W 2016 roku w końcu zaczęło się jego wyburzanie, ale nie bez problemów. Przez kilka wrześniowych dni nic się nie działo. Właściciel obiektu, poznańska spółka AMJ Investment wypowiedziała wówczas umowę firmie wyburzającej obiekt. Nowy wykonawca wziął się do pracy. Z powodu bliskiego sąsiedztwa innych zabudowań nie było możliwości "szybkiego" wyburzenia przy użyciu materiałów wybuchowych. Dawny budynek ZEG znika piętro po piętrze.

WYBURZANIE ZEG W TYCHACH - WRZESIEŃ 2016 - ZOBACZ ZDJĘCIA

WYBURZANIE ZEG W TYCHACH - LUTY 2017 - ZOBACZ ZDJĘCIA

Czytaj więcej