Czytasz: Ponad 2 promile u kierującej - recydywistki

Ponad 2 promile u kierującej - recydywistki

Kobieta niedawno straciła prawo jazdy. Nie przeszkodziło jej to znowu usiąść za kółko, i to znowu "na podwójnym gazie".

W czwartek około godziny 18 dzielnicowi z wodzisławskiej komendy zauważyli na ulicy Krakusa w Marklowicach fiata, który zwrócił ich szczególną uwagę. Dzielnicowa z tego rejonu doskonale wiedziała, kto może jechać tym samochodem.

Jej czujność nie zawiodła. Tak jak przypuszczała, za kierownicą siedziała znana policjantce mieszkanka tej gminy, która dopiero co straciła prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości. Również i tym razem od 50-latki wyczuwalny był alkohol. O zaistniałej sytuacji mundurowi poinformowali dyżurnego, który na miejsce skierował patrol drogówki. Badanie alkomatem wykazało u kobiety ponad dwa promile alkoholu.

Kierująca potwierdziła, że nie ma prawa jazdy bo zostało jej zatrzymane na początku roku za to samo przewinienie. Samochód, którym się poruszała nie był dopuszczony do ruchu oraz nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Mieszkance Marklowic grozi do dwóch lat więzienia oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za ponowne popełnienie tego samego przestępstwa.