Czytasz: Politechnika Śląska z prestiżową nagrodą!

Politechnika Śląska z prestiżową nagrodą!

Politechnika Śląska znalazła się w gronie 13 uczelni, które zostaną nagrodzone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego łącznie sumą 95 mln złotych!

Ministerstwo postanowiło nagrodzić te uczelnie, które w ostatniej ocenie działalności naukowej poprawiły swój poziom naukowy i zdobyły wyższe kategorie. 

Podstawą do rozdzielenia między szkoły wyższe prawie 100 mln jest kompleksowa ocena parametryczna dokonana w 2017 roku. Do 13 nagrodzonych uczelni ministerstwo wytypowało te, które osiągnęły największą poprawę jakości w stosunku do ubiegłego roku. Politechnika Śląska i 12 innych uczelni otrzymają zwiększenie finansowania jeszcze w tym roku. 

W tegorocznej ocenie działalności naukowej oraz badawczo-rozwojowe aż 10 na 14 wydziałów Politechniki Śląskiej otrzymało ocenę A! Pozostałe 4 uzyskały natomiast ocenę B. Jest to bardzo duży skok jakościowy dla uczelni, ponieważ jeszcze w 2013 roku 4 wydziały Politechniki Śląskiej posiadały ocenę A, natomiast 10 wydziałów ocenę B. Tym samym Politechnika Śląska znalazła się w ścisłej czołówce uczelni, które znacząco poprawiły swój poziom naukowy! 

– Znaczną część tej kwoty będziemy chcieli przeznaczyć m.in. na działania projakościowe, podnoszenie potencjału uczelni oraz zwiększenie rozpoznawalności Politechniki Śląskiej zarówno w kraju, jak i za granicą. (...) To rzeczywiście wyśmienity wynik, który stawia nas w ścisłej czołówce uczelni, które dokonały postępu w zakresie jakości badań naukowych. Bardzo się cieszę, że zostało to dostrzeżone ministerstwo – podkreśla rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

Czytaj więcej