Czytasz: Pogodny Dzień Matki
Przed nami piątek. Po kilku dniach deszczowej aury, czas na drobne przejaśnienia.

Jak informuje IMGW, Polska znajduje się w obszarze wyżu znad Morza Północnego, oraz niżu znad północnej Rosji. Z północy na południowy wschód kraju przemieszcza się strefa frontu atmosferycznego. Z północy napływa dość chłodne powietrze polarno-morskie.

Prognoza pogody, piątek 26 maja

W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, przelotne opady deszczu, a lokalnie również burze. Temperatura maksymalna od 18 st. C na północy do 23 st. C na zachodzie, na wybrzeżu oraz w dolinach karpackich lokalnie 15 - 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie miejscami zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 6 st. C na północnym wschodzie do 11 st. C na południu i zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków północnych, na zachodzie zmienny.

Prognoza pogody, sobota 27 maja 

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 19 st. C na północnym wschodzie do około 22 st. C w centrum i 27 st. C na krańcach zachodnich, a w dolinach karpackich lokalnie 18 st. C. Wiatr na wschodzie kraju słaby i umiarkowany, północny, nad morzem słaby z kierunków zachodnich i południowych, a na pozostałym obszarze słaby, zmienny.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 10 st. C. Wiatr słaby, północny. W sobotę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

Prognoza pogoty Katowice

google.pl

Czytaj więcej