Czytasz: Obiad za 5 kilometrów
W Katowicach wystartowała charytatywna akcja, która ma pomóc niedożywionym dzieciom.

Jak zapewniają organizatorzy, nie każdą polską rodzinę stać na zapewnienie dziecku ciepłego posiłku. Pomóc mogą katowiczanie.

Wystarczy wsiąść na jeden z rowerków ustawionych w Silesia Business Park przy ulicy Chorzowskiej. Za każde przjechane 5 kilometrów, sponsorzy przekażą równowartość kosztu jednego posiłku. Środki trafią do Polskiej Akcji Humanitarnej. 

- Każde przejechane 5 km przełoży się na konkretną, mierzalną pomoc dla potrzebujących wsparcia dzieci. Dla wielu dzieci bezpłatne obiady w szkole są jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu dnia. Co roku dzięki wsparciu darczyńców Pajacyka blisko 2 tys. najbardziej potrzebujących dzieci w całej Polsce je szkolne posiłki– mówi Anna Kucińska z PAH.

Celem akcji jest opłacanie obiadów dla dzieci z lokalnych szkół, które uczestniczą w programie dożywiania dzieci Pajacyk, prowadzonym przez Polską Akcję Humanitarną. Wsparcia udzielić może każdy, a o rozmiarze tej pomocy decydować będzie … siła w nogach.

- To świetna idea. Połączenie sportu i szczytnej inicjatywy charytatywnej to najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i dla innych - mówiła wiceprezydent Katowic Marzena Szuba.

Kilometry będzie można wykręcać przez najbliższe kilka miesięcy. Pomysłodawcą inicjatywy „Obiad za 5 km” jest biurowa spółka Skanska, która odpowiada za realizację kompleksu Silesia Business Park.

Czytaj więcej