Czytasz: Nowy stadion Ruchu Chorzów bez... Ruchu Chorzów!

Nowy stadion Ruchu Chorzów bez... Ruchu Chorzów!

Zaskakujące oświadczenie władz Chorzowa

Budowa nowego stadionu Ruchu Chorzów ruszy w tym roku, a zakończy sie w 2022 roku - taką deklarację złożyły dziś władze Chorzowa. To, co jednak jest sporym zaskoczeniem, to inormacja, że w budynku nowego stadionu nie będzie już mieć swej siedziby... klub Ruch Chorzów!

Wcześniejsze plany zakładały, że na czas budowy w okolicy stadionu stworzone zostanie miasteczko kontenerowe, z którego mógłby korzystać klub. Dziś przedstawiono jednak nowy pomysł, by rozbudować i odnowić budynek Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu, a następnie umieścić tam tam zarząd klubu, szatnie i ewentualne muzeum. 

Zwolnione w ten sposób przestrzenie na stadionie będzie można udostępnić zewnętrznym najemcom pod restaurację lub siłownię i na tym zarabiać.

Władze miasta zaznaczyły, że zanim budowa ruszy, teren, na którym powstanie stadion, musi zostać podzielony i wyceniony, co potrwa kolejne 3 miesiące. Przypomnimy: w ubiegłym tygodniu zadecydowano, że teren stadionu i sam budynek przekazane zostaną spółce celowej, powołanej do budowy stadionu. W tym celu przeprowadzony musi zostać podział geodezyjny.

- Prace przy przebudowie stadionu Ruchu Chorzów przesuwają się o kolejne trzy miesiące, wybór wykonawcy ma nastąpić w sierpniu. Ten czas chcemy wykorzystać na to, by wszystko do końca przemyśleć - mówił prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.

Gdzie w tym czasie Ruch będzie rozgrywać mecze? - Zrobimy wszystko, by te odbywały się na samym stadionie, tak jak było to w przypadku Górnika Zabrze - mówi Jan Chrapek, Prezes Zarządu Ruch Chorzów SA.

Koszt przebudowy stadionu oszacowano na 150 milionów złotych.