Czytasz: Tylko u nas: W Lesie Murckowskim znaleziono zwłoki. Mamy nowe fakty!

Tylko u nas: W Lesie Murckowskim znaleziono zwłoki. Mamy nowe fakty!

W środę 1 listopada w pobliżu polany biwakowej w Lesie Murckowskim znaleziono zwłoki mężczyzny - dowiedział się Silesion.pl. Prawdopodobnie został zamordowany. (AKTUALIZACJA)

Aktualizacja 14:45

Marta Zawada-Dybek Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach mówi, że na miejscu zdarzenia pracował dziś również prokurator. Na jutro zaplanowano natomiast sekcję zwłok mężczyzny. Więcej informacji w sprawie prokuratura będzie udzielać także w dniu jutrzejszym.

18-latek pokazał jak zabił [FILM Z WIZJI LOKALNEJ]

AKTUALIZACJA 09:30


Aneta Orman, rzecznik prasowy katowickiej policji, potwierdza:

Morderstwo W Lesie Murckowskim? znaleziono zwłoki mężczyzny

- Tuż przed godz. 13 dyżurny katowickiej policji został powiadomiony o odnalezieniu przez świadków zwłok w kompleksie leśnym przy ul. Szarych Szeregów – mówi rzecznik.

Na miejsca wysłano grupę dochodzeniowo-śledczą, która dokonała oględzin i zabezpieczyła ślady kryminalistyczne. - Lekarz biegły sądowy dokonał także oględzin zwłok w Lesie Murckowskim w Katowicach – dodaje Orman. Pod nadzorem prokuratora służby pracowały w lesie do późnych godzin nocnych.

Zwłoki w lesie Murckowskim: Morderstwo?

Sekcja zwłok wyjaśnić ma, co było przyczyną śmierci mężczyzny. Policja nie wyklucza udziału osób trzecich. - Obecnie trwają czynności identyfikacyjne, aby ustalić tożsamość mężczyzny – mówi Orman. Mężczyzna był między 30. a 40. rokiem życia. Czy to było morderstwo w lesie Murckowskim w Katowicach?

Śledztwo prowadzi prokuratura. Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, zwłoki w Lesie Murckowskim w Katowicach odnalazły dwie kobiety, które były na spacerze z psami. Zwierzęta doprowadziły je do ciała mężczyzny.

Orman zapewnia, że wszyscy świadkowie w sprawie zostaną przesłuchani.

Aktualizacja 09:28

„Nojprzód my myśleli, że to skuli tego Helołin” - pani Róża, mieszkanka Kostuchny z przejęciem opowiada o wczorajszych wydarzeniach.

Morderstwo w lesie Murckowskim w Katowicach?

Jak dowiedział się Silesion.pl, 1 listopada w Lesie Murckowskim w Katowicach policja znalazła zwłoki młodego mężczyzny. Prawdopodobnie został zamordowany.

Od krewnego będącego na miejscu zdarzenia, usłyszała, że zwłoki miały wyglądać makabrycznie. Rany kłute i obrażenia głowy świadczyły, że walczył o życie. 

Z relacji świadków wynika, że to młody, dobrze zbudowany mężczyzna. "Paker", "Karczycho" - takie padają określenia. 


Południowe dzielnice Katowic żyją teraz w strachu. Las Murckowski i ścieżki od Polany Biwakowej, to najczęściej odwiedzane szlaki spacerowe i biegowe. Przy pięknej pogodzie, albo w weekendy, przewijają się tu setki ludzi, w tym rodziny z dziećmi i miłośnicy joggingu. Dziś rano było tu tylko kilka osób. 

„Nie, nie słyszałyśmy” - trzy panie z kijkami do nordic walking są zdziwione. „Gdzie?” - dopytują. „Tu obok? O Boże, tam gdzie byłyśmy tydzień temu! Jadzia, no to już pospacerowałyśmy”. Usłyszawszy od reportera Silesion.pl co się wydarzyło, panie zawracają  w stronę Ochojca. 


Spotkany po drugiej stronie, ruchliwej o tej porze ulicy Szarych Szeregów, biegający mimo wczesnej pory mężczyzna, wzrusza ramionami. „Nie martwię się, po pierwsze bandyci mnie nie dogonią (śmiech), po drugie takie historie zdarzają się rzadko. Mieszkam tu kilkanaście lat, ale nigdy o podobnej masakrze nie słyszałem”.

Morderstwo w lesie Murckowskim? "Gangsterskie porachunki"

Spora część terenu w Lesie Murckowskim jest ogrodzona. Przez całą noc aż do teraz pilnuje go policja. Według naszych źródeł, sprawa jest poważna. W grę mogą wchodzić gangsterskie porachunki.


Popularny szlak biegowy, tuż obok polana biwakowa. - Wczoraj, mimo pogody, piknik urządzało tu sobie kilka młodych dziewczyn - mówi katowiczanin, który częstu tutaj biega. 

Nikt nie spodziewał się, że kilka godzin później, z Lasu Murckowskiego służby wyniosą ciało w czarnym worku. - Było ok. 15, gdy na miejsce zjechała się policja i straż miejska - mówią okoliczni mieszkańcy.

Z nieoficjalnych informacji Silesion.pl wynika, że w lesie odnaleziono zwłoki młodego mężczyzny. Miał mieć rany cięte i kłute w okolicy szyi oraz klatki piersiowej oraz rany na głowie. 

Teren jest ogrodzony.  Przez całą noc aż do teraz pilnuje go policja. Według naszych źródeł, sprawa jest poważna. W grę mogą wchodzić gangsterskie porachunki.

Czytaj więcej