Czytasz: Mierzęcice: syn zamordował matkę

Mierzęcice: syn zamordował matkę

Siewierscy stróże prawa zatrzymali wczoraj 24-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o zabójstwo swojej 58-letniej matki.

Do tragicznego zdarzenia doszło w jednym z prywatnych domów w Mierzęcicach. W środku nocy młody mężczyzna zaatakował nożem mieszkających z nim matkę i starszego brata. Obrażenia jakich doznała kobieta okazały się śmiertelne.

Wiadomo, że 24-latek ze względu na problemy ze zdrowiem psychicznym, od dawna pozostawał pod opieką lekarską. Jednak, jak ustalili śledczy, z jego strony nigdy wcześniej nie dochodziło do agresywnych zachowań. Zupełnie inny przebieg miały wydarzenia w nocy z wtorku na środę.

Trzymając w ręce nóż, mężczyzna zupełnie bez powodu zaatakował swoją 58-letnią matkę i 40-letniego brata. Początkowo członkom rodziny udało się zabarykadować w jednym z pomieszczeń. Starszemu bratu udało się nawet wydostać z domu i wezwać pomoc.
Niestety w tym czasie napastnik zaatakował swoją matkę, zadając jej wiele ran.

Obrażenia jakich doznała 58-latka okazały się śmiertelne. Mężczyzna został zatrzymany przez  siewierskich policjantów. Jego dalszym losem zajmie się teraz sąd i prokurator. Jeśli 24-latek uznany zostanie za poczytalnego w chwili zdarzenia, w więzieniu może spędzić resztę swojego życia.

 Zdjęcia i materiał video: Policja Śląska

Czytaj więcej