Czytasz: Lodowisko najlepsze na upały!

Lodowisko najlepsze na upały!

00:47
Krótkie spodenki, krótki rękaw i... łyżwy! W tyskim stadionie zimowym ruszyły letnie ślizgawki. Można pojeździć i się ochłodzić.

Temperatura w cieniu przekroczyła we wtorek 36 stopni. W nocy będzie tylko ok. 8 stopni mniej. Jednak pod dachem tyskiego Stadionu Zimowego termometr pokazuje 16 kresek. A im bliżej tafli, tym chłodniej.

- W upalne wakacje przychodzimy z ratunkiem mieszkańcom Tychów i okolic, którzy z jednej strony chcą aktywnie spędzić czas, a z drugiej chcą zaznać przyjemnego chłodu. Podczas gdy odczuwalna temperatura na zewnątrz osiąga niemal 40 stopni C, na Stadionie Zimowym w Tychach mamy zaledwie 10 stopni C, a przy samej tafli ta temperatura oscyluje ok. 1-2 stopni C - podkreśla dyrektor Roman Mucha

Niektórzy starali się przejechać jak najbliżej niej. Tak, jak rolkarze z Jaworzna, którzy dziś wybrali tyskie lodowisko zamiast rozgrzanego asfaltu.

Krótko przed 13:00 przed wejściem ustawiła się długa kolejka. W pierwszej ślizgawce w sezonie 2017/18 wzięło udział ok. 80 osób Wszyscy podkreślają, że tutaj można się naprawdę ochłodzić. Pan Rafał z Tychów ma urlop i jako wielbiciel hokeja nie wyobraża sobie, że mógłby ten czas spędzić inaczej.

- Tu jest chłodno, mam urlop i trzeba go dobrze wykorzystać - mówi Rafał Sztuka.

Do piątku między 13:00 a 14:00 można na chwilę zapomnieć o upałach. Można przynieść swoje łyżwy, albo skorzystać z wypożyczalni. 

Czytaj więcej