Czytasz: Skandal w ROW Rybnik. Kuczera: podejmiemy kroki prawne

Skandal w ROW Rybnik. Kuczera: podejmiemy kroki prawne

Rosyjski żużlowiec obiecał powrócić do składu ROW Rybnik po zakończeniu 21-miesięcznej kary za stosowanie dopingu. To, co zrobił, zaskoczyło kibiców...

Rosyjski żużlowiec Grigorij Łaguta obiecał powrócić do składu ROW Rybnik po zakończeniu 21-miesięcznej kary za stosowanie dopingu. W jego krwi wykryto substancję meldonium, która podnosi wydajność organizmu. W wyniku przyłapania Rosjanina na dopingu, ROW Rybnik spadł do Nice 1. Ligi Żużlowej.

Jeszcze w grudniu Rosjanin zapewniał, że po odbyciu kary wciąż będzie jeździł dla rybnickiej drużyny. Jednak dwa dni temu na swoim profilu na Facebooku ekipa Speed Car Motor Lublin pochwaliła się, że osiągnęła porozumienie z Grigorijem Łagutą.

Największym sponsorem ROWu Rybnik jest Urząd Miasta. Prezydent Kuczera jest prywatnie wielkim fanem żużla i zapowiedział podjęcie kroków prawnych wobec Rosjanina. Dodaje, że jest rozczarowany zachowaniem Griszy Stwierdza również, że ta decyzja zaważy na awansie klubu do ekstraligi.

- Jego decyzja powoduje, że rekiny tracą szansę na awans do ekstraligi. Dla mnie to dowód braku honoru i jakichkolwiek zasad. Postawa Łaguty jest dla mnie ogromnym rozczarowaniem – skomentował w rozmowie z portalem Rybnik.com.pl Piotr Kuczera.