Czytasz: "Tylko interaktywne zasoby są w stanie skupić uwagę dzieci" [WIDEO]

"Tylko interaktywne zasoby są w stanie skupić uwagę dzieci" [WIDEO]

Innowacyjne pomoce naukowe testowane w śląskiej szkole.

W szkole podstawowej w Porębie na Śląsku odbyła się konferencja edukacyjna prezentująca interaktywne pomoce naukowe.

LaboLAB to zestawy do eksperymentów z takich dziedzin, jak biologia, fizyka i czy chemia, mTalent jest z kolei serią produktów edukacyjnych, które mają wspomóc nauczyciela i terapeutę w pracy z dziećmi, które mają specjalne potrzeby rozwojowe. Pilotażowy program wystartował w szkole podstawowej w Porębie w województwie śląskim. Labolab ma uatrakcyjnić zajęcia i pomóc nauczycielom, a program mTalent służy przede wszystkim wyrównywaniu szans uczniów w zdobyciu dobrego wykształcenia - a tym samym - sukcesu.

- Wprowadzamy w tym roku serię mTalent. Składa się ona z pięciu produktów. Są to zajęcia logopedyczne, percepcja słuchowa, nauka pisania oraz matematyka - mówił Lech Wikaryjczyk, marketing manager w firmie Learnetic S.A.

Dzięki produktom mTalent. lekcje mają być ciekawsze i angażujące uwagę dzieci.

- Patrząc przez pryzmat dzisiejszego świata, w którym dzieci potrzebują wielu bodźców, bardzo ciężko jest skupić ich uwagę. Nasze doświadczenie pokazuje, że tylko wdrażając do toku nauczania różnego rodzaju interaktywne zasoby np. Komputery, jesteśmy w stanie skupić uwagę dzieci - powiedział Wikaryjczyk.

Zajęcia dzięki wykorzystaniu pomocy naukowych z serii LaboLAB mają być praktyczne i angażować dzieci.

- Mogą wykonywać proste doświadczenia z fizyki, np. działania prądu, może to też być sekcja na oku krowy - wyjaśniła Hanna Pawlik-Sroczyńska, product manager w Learnetic S. A.

Innym produktem wprowadzonym do szkoły w Porębie jest wirtualny tornister zawierający elektroniczne książki. Ma on odciążyć uczniów, którzy dotąd musieli dźwigać plecaki pełne książek. Głównym podręcznikiem, z którego korzystają, jest „Interaktywny elementarz z klasą”.

wideo: Agencja TVN/x-news