Czytasz: Google dało grę. Bohaterami... krasnale ogrodowe

Google dało grę. Bohaterami... krasnale ogrodowe

Skąd taki pomysł?

Zaglądając do wyszukiwarki Google 10 czerwca naszym oczom ukaże się ciekawa grafika. Po najechaniu na nią kursorem zobaczymy podpis "Doceniamy krasnale ogrodowe!". A gdy w nią klikniemy, będziemy mogli zagrać w grę. Skąd taki pomysł?

Google Doodle 10 czerwca, czyli krasnale ogrodowe w roli głównej

10 czerwca w Niemczech to Dzień Ogrodu, a jak ogrody to i małe skrzaty z czerwonymi czapkami. Krasnale ogrodowe są u naszych zachodnich sąsiadów niezwykle popularne, choć ich rodowód sięga XIII-wiecznej Anatolii (kraina historyczna w Turcji). W Niemczech pojawiły się w XIX wieku w Turyngii, a stamtąd zaczęły wędrować po całym kraju. Legenda głosi, że chronią ogrody i przynoszą szczęście.

Interaktywne Google Doodle z krasnalami

W Google Doodle 10 czerwca można dowiedzieć się więcej o owych gnomach i lepiej poznać ich historię.

Oto, jak działa ta gra: użyj katapulty (a dokładniej trebusza), aby wypuścić gliniane gnomy do najdalszych zakątków ogrodu. Im dalej twój gnom poleci, tym więcej kwiatów zasadzisz - i tym więcej punktów zarobisz! Gdy nauczysz się podstaw, możesz wybrać spośród sześciu kolorowych gnomów o różnych kształtach, wadze i sprężystości. Wypróbuj każdego, aby zobaczyć, który gnom poleci najdalej, aby uczynić twój ogród najpiękniejszym ze wszystkich. Zagrasz?