Czytasz: Jastrzębie-Zdrój: Oszustwo na szklankę wody

Jastrzębie-Zdrój: Oszustwo na szklankę wody

Dwa podobne zdarzenia jedno po drugim. Jak niewiele potrzeba by stracić kilka tysięcy złotych.

81-letnia mieszkanka Jastrzębia-Zdroju i 77-letnia mieszkanka Goleszowa. Obie chciały okazać dobre serce nieznajomym w potrzebie. Obie straciły na tym oszczędności swojego życia.

Zdarzenia miały podobny przebieg. dzwonek do drzwi. Za nimi nieznajoma kobieta, która prosi starszą osobę o szklankę wody. Pokrzywdzona z Goleszowa wpuściła dwie kobiety do domu. W czasie gdy poszła po wodę dla „potrzebującej”, kobiety obrobiły jej mieszkanie. Zniknęły zanim gospodyni wróciła ze szklanką. Policja poszukuje sprawców i świadków tego zdarzenia.

Mieszkanka Jastrzębia-Zdroju nie wpuściła obcych do mieszkania, ale nie zamknęła drzwi na klucz. Gdy poszła po wodę, oszustki weszły do środka i okradły 81-latke. W tym przypadku policja wpadła na trop czterech mieszkanek Zabrza. Kobiety zostały już zatrzymane.

Policja apeluje żeby nie wpuszczać obcych do domów i mieszkań. Nigdy nie wiadomo jakie mają ukryte intencje. Pomysłowość i bezczelność oszustów nie zna granic. Szczególnie powinny uważać osoby starsze.

Czytaj więcej