Czytasz: Już nie zgubisz się w górach!

Już nie zgubisz się w górach!

Bielszczanin stworzył niezwykłą aplikację, dzięki której zobaczysz panoramy górskie w rozszerzonej rzeczywistości AR.
Robert Celiński, twórca aplikacji "Polskie Góry"

Robert Celiński jest zdobywcą Korony Gór Polski, biegaczem górskim. Na swoim koncie ma ponad setkę maratonów. Swoją pasję do gór postanowił połączyć z zawodem programisty, który pełni na co dzień w jednej z dużych korporacji informatycznych.

APLIKACJA POLSKIE GÓRY

Pomysł na stworzenie aplikacji pojawił się w 2015 roku. Dzięki niej użytkownicy smartfonów mogą bezpłatnie obejrzeć pasma górskie, zdobyć informację dotyczącą najbliższych szczytów, a także utrwalać niezwykłe panoramy pod postacią zapisanych w aplikacji zdjęć.

>> CZYTAJ: GÓRSKIE SZCZYTY NA EKRANIE SMARTFONA <<

Jak działa aplikacja?

Użytkownik przebywający w górach uruchamia aplikację na swoim telefonie. Ten, wykorzystujący sygnał GPS, pobiera ze swojej bazy widoczne szczyty z danego miejsca. Za pomocą podglądu aparatu fotograficznego pokazuje szczyty gór, nanosi na nie krótkie opisy. W ten sposób miłośnicy dużych wysokości mogą poznać, jakie wzniesienia są przed nimi, sprawdzić ich wysokości, a także swoje położenie względem słońca.

Co ciekawe, aplikacja posiada ponad 1400 szczytów w swojej bazie. Niedawno została uzupełniona o dwa słowackie szczyty - Minčol w masywie Magury Orawskiej oraz Minčol w Małej Fatrze. Aplikacja do tej pory została zainstalowana ponad 5 tysięcy razy.

źródło: polskiegory.byledobiec.pl

Czytaj więcej