Czytasz: Ustalono tożsamość mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w Żorach (AKTUALIZACJA)

Ustalono tożsamość mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w Żorach (AKTUALIZACJA)

Jego ciało znalezione zostało w ubiegłym tygodniu, przy ulicy Bocznej.

Aktualizacja:

Po publikacji komunikatu dotyczącego znalezienia zwłok n/n mężczyzny, dzięki współpracy mediów i zaangażowaniu internautów, policjanci ustalili jego tożsamość. Znajomi mężczyzny, którzy dostrzegli informację na jednym z portali internetowych, powiadomili jego bliskich, a ci z kolei potwierdzili, że jest nim 51-latek z Żor. Mężczyzna był przez nich widziany po raz ostatni na początku grudnia.

Policjanci z Żor dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny.

Przypomnijmy, że jego ciało znalezione zostało w ubiegłym tygodniu, przy ulicy Bocznej. Po publikacji komunikatu na policyjnych stronach internetowych i jego powieleniu w mediach, do żorskiej komendy zgłosili się bliscy i potwierdzili jego tożsamość. Okazało się, że ostatni kontakt z 51-latkiem mieli 6 grudnia.

Wcześniej pisaliśmy:

Zwłoki mężczyzny zostały znalezione na poboczu drogi, przy ulicy Bocznej w Żorach. Kilka dni temu natknęli się na nie pracownicy jednej z okolicznych firm. Powiadomili policję. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon, a prokurator zarządził sekcję zwłok.

Zgon bez udziału osób trzecich

Mężczyzna nie miał zewnętrznych obrażeń. Był ubrany w jeansowe, ciemnoniebieskie spodnie, czarny pasek skórzany, pikowaną, ciemnoniebieską bluzę z długim rękawem z charakterystycznymi, brązowymi łatami naszytymi na ramionach, dwa lewe buty (jeden niebieski z napisem REEBOK w rozmiarze 42, drugi czarny z napisem BADOXX).

Miał wiele blizn na ciele

Policja szacuje wiek mężczyzny na ok. 45-55 lat. - Był szpakowaty, miał oczy w jasnym kolorze i szczupłą budowę ciała. Ma też kilka znaków szczególnych – bliznę wzdłuż dolnej wargi długości ok. 3 cm, pionowa bliznę na klatce piersiowej długości ok. 5 cm, białe plamy na brzuchu oraz blizna w rejonie lewej pachwiny długości ok. 15 cm – wylicza oficer dyżurny żorskiej policji.

policja liczy, że zdjęcia pomogą

Pomimo szeroko zakrojonych działań, do tej pory nie udało się jednak ustalić tożsamości mężczyzny. - Na dołączonych zdjęciach prezentujemy charakterystyczne elementy ubioru mężczyzny - mówi policja i wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje na jego temat, żorska komenda prosi o pomoc. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: (32) 47 88 232, (32) 47 88 381, (32) 47 88 281 lub (32) 47 88 200.

Czytaj więcej