Czytasz: Złoto w roli głównej. Zobacz, jak przystroić swój dom

Złoto w roli głównej. Zobacz, jak przystroić swój dom

Jesień będzie się błyszczeć. Przynajmniej we wnętrzu, bo kapryśna pogoda może nieco popsuć nasze humory. Zobaczcie, jak je poprawić.

Mają je nawet skandynawskie, surowe wnętrza. Złote dodatki, bo o ich mowa, są teraz na topie. Tak twierdzą specjaliści od dekorowania. Złote ramki, poduszki, szkatułki, a nawet obrusy dodadzą pikanterii każdemu wnętrzu. I to już za kilka złotych.

Drobnostki lub konkretny detal

Jakie pozłacane dekoracje rekomendują styliści tej jesieni? - Stawiając na określony kolor stylizacji, możemy zrobić to dwojako. Wykorzystać go jako bazę oraz tło dla pozostałych elementów dekoracyjnych lub postawić na nietuzinkowy, przykuwający uwagę detal, który może być zarówno funkcjonalny, np. w postaci lampy, świecznika lub lustra, jak i typowo dekoracyjny – stroik czy figurka – radzą specjaliści od wnętrz z Home&You.

Na kuchennym stole, a nawet w łazience

W jaki złote dodatki warto zainwestować? - W sztućce – podpowiadają w IKEA. Będą idealne zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi aranżacjami stołu. W Zara Home znajdziemy złote szkatułki na biżuterię albo...misy w kształcie ogromnych liści. Co ciekawe, złoto dobrze prezentuje się też w łazience. W tym przypadku jednak lepiej zaopatrzyć się w drobne elementy. Np. dozownik na mydło ze złoconą nakrętką. Takie kupimy m.in. w H&M Home. Sprawdźcie zresztą sami:

fot: mat.pras: Home&You, Zara Home, H&M Home

CZYTAJ TAKŻE: WNĘTRZE W STYLU LOFT

Czytaj więcej