Czytasz: Złodziej samochodu zatrzymany przy włamaniu

Złodziej samochodu zatrzymany przy włamaniu

Chciał ukraść mazdę, wpadł na miejscu

Policja zatrzymała na gorącym uczynku 40-letniego zabrzanina, który próbował ukraść zaparkowany w Katowicach samochód. Złodziej wpadł, kiedy siedział już za kierownicą mazdy. Zatrzymany usłyszał zarzuty, grozi mu do 10 lat więzienia.


We wtorek, po godz. 12 katowiccy policjanci, patrolujący nieoznakowanym radiowozem ul. Wita Stwosza, zauważyli mężczyznę, który błąkał się wokół stojącej na parkingu mazdy.

Mężczyzna wybił szybę w drzwiach samochodu, po wejściu do środka próbował uruchomić silnik i skraść pojazd, ale uprzedzili go policjanci. 40-latek w trakcie zatrzymania był agresywny i atakował policjantów niebezpiecznym przedmiotem, próbował też uciec z miejsca zdarzenia.


Na miejscu włamania śledczy zabezpieczyli należące do zatrzymanego urządzenie elektroniczne do uruchamiania pojazdów. W trakcie ucieczki sprawca porzucił także narzędzia służące do pokonywania zabezpieczeń. W miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci znaleźli też sprzęt do zagłuszania sygnału GPS i nasłuchu częstotliwości radiowych.


To nie pierwszy konflikt z prawem 40-letniego mieszkańca Zabrza, mężczyzna wcześniej wielokrotnie kradł samochody. Najprawdopodobniej zabrzanin oprócz zarzutu usiłowania kradzieży z włamaniem, będzie odpowiadał również za czynną napaść na policjantów oraz posiadanie cudzych dokumentów. Niewykluczone, że usłyszy także inne zarzuty związane z kradzieżami samochodów.

Czytaj więcej