Czytasz: Zdjęcia śląskiego fotografa na okładce prestiżowego magazynu

Zdjęcia śląskiego fotografa na okładce prestiżowego magazynu

Amerykanie zachwycili się zdjęciami Marcina Rzońcy.

Barista Magazine, to prestiżowy amerykański dwumiesięcznik, w którym przeczytamy o wszystkim co związane z kawą, baristami, aktualnymi trendami okołokawowymi i sprzęcie niezbędnym do zrobienia tego popularnego napoju. Na okładce i w samym sierpniowo-wrześniowym wydaniu znajdziemy zdjęcia fotografa i blogera z Mysłowic - Marcina Rzońcy. 

Barista Magazine opisuje go tak: "Marcin jest operatorem, fotografem i blogerem kawowym w Polsce. To on stoi za projektem PopularCoffee.pl. Celem pracy Marcina jest połaczenie jego umiejętności fotograficznych i dziennikarskich z pasją innych ludzi, by promować kawy specialty."

Marcin jest autorem sesji zdjęciowej, której bohaterką jest Mistrzyni Świata Baristów 2018 z Amsterdamu - Agnieszka "Rojes" Rojewska.

Rojes nie tylko jest pierwszą Polką, ale i pierwszą w historii kobietą, która zdobyła tytuł mistrzowski w 19-letniej historii Mistrzostw. Ma na swoim koncie wiele innych sukcesów, m.in. 4-krotne Mistrzostwo Polski Latte Art, złoty medal London Coffee Masters 2018 i brązowy medal na World Latte Art Championship 2017.

Przeczytaj również29 września - Święto Kawy

Marcin Rzońca - jak sam o sobie mówi - operator telewizyjny, fotograf, miłośnik kawy i dobrego jedzenia oraz bloger ze Śląska. Kawa i fotografia są w jego życiu od wczesnych lat. Dorastały w nim osobno, jednak w ostatnich latach stały się jedną, uzupełniającą się pasją i stylem życia. Dla Marcina kawa, to nie gorzki napój, który wypijamy każdego ranka, by postawić się na nogi. Dla niego kawa to coś więcej. To "dripy, chemeksy, aeropressy… single, blendy, jasne i te nieco ciemniejsze, słodkie, kwaskowate czy orzechowe. Kawa niejedno ma imię i to jest piękne!"

Po więcej prac Marcina zajrzyjcie na jego bloga Popular Coffee i instagrama @rzoncamar

fot. Barista Magazine/Instagram rzoncamar, baristamagazine