Czytasz: Zbieraliście kiedyś nakrętki? Zobaczcie, co z nimi zrobili!

Zbieraliście kiedyś nakrętki? Zobaczcie, co z nimi zrobili!

Półtoraroczna zbiórka. Efekt? 56 ton plastikowych nakrętek i 50 tys zł z ich recyklingu. Skutek? Spektakularny! Sosnowiecki Dom Dziecka został właśnie wyremontowany.

Chyba każdy z nas zbierał kiedyś plastikowe nakrętki. Co się z nimi później działo? No właśnie, trudno powiedzieć. Ten przypadek pokazuje jednak, że naprawdę warto. - Że tak prosta czynność, może pomóc wielu osobom - podkreśla Jarosław Szczygielski, wolontariusz Fundacji Bliżej Szczęścia, która w ciągu półtora roku zebrała aż 56 ton takich nakrętek. - Za pieniądze, które zapłacono nam za ich recykling, wyremontowaliśmy Dom Dziecka w Sosnowcu – dodaje Szczygielski.

50 tys zł za nakrętki. I wciąż zbierają!

Odnowione dwie łazienki, korytarz oraz pokój dzienny w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 w Sosnowcu. To właśnie efekt akcji „Pomaganie przez Odkręcanie", którą zorganizowała Fundacja Bliżej Szczęścia. - Ze sprzedaży nakrętek udało się zebrać prawie 50 tys. zł. Środki te w całości zostały przeznaczone na remont właśnie tych pomieszczeń – podkreśla Szczygielski. I dodaje: - To nie koniec, znów zbieramy nakrętki i zachęcamy do tego wszystkich mieszkańców naszego województwa. W planie jest remont placówki dla niepełnosprawnych w Tychach – zdradza wolontariusz.

fot: materiały prasowe

Dorośli nie muszą już korzystać z łazienek...dla maluchów

Tymczasem w sosnowieckim Domu Dziecka nie kryją radości z nowych pomieszczeń. Na co dzień przebywa tu 24 wychowanków w wieku od 5 do 20 lat. - Dzięki nowym łazienkom jest komfortowo i wygodnie. A starsi wychowankowie nie muszą korzystać już z pomieszczeń dla niemowląt albo łazienki w innej części budynku, jak było to do tej pory – podkreślają w placówce.

Pokój dzienny po metamorfozie to przytulne, relaksujące miejsce dające namiastkę rodzinnego ciepła. Nie do poznania jest także korytarz. Już wcześniej fundacja przygotowywała dla podopiecznych ośrodka prezenty na święta, a podczas ubiegłorocznego Dnia Dziecka obdarowała sprzętem sportowym. - Chciałam podziękować fundacji. Przyłożyła cegiełkę do tego, aby nasza placówka mogła osiągnąć standard taki, jaki powinna mieć – zauważa Katarzyna Indyka, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 w Sosnowcu.

Czytaj więcej