Czytasz: Rozpoznajesz tych oszustów? Zadzwoń!

Rozpoznajesz tych oszustów? Zadzwoń!

Zawierciańscy policjanci poszukują dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo metodą „na policjanta”.

Do zdarzenia doszło 20 listopada 2017 r w Zawierciu na ul. Sienkiewicza. Tam też oszuści odebrali pieniądze od 72-letniego zawiercianina. Wcześniej, w trakcie rozmowy telefonicznej, senior dał się namówić na udział w tajnej, policyjnej akcji.

Fałszywi funkcjonariusze CBŚP nakłonili go do przekazania nieznajomej osobie 50 tys. złotych. Wizerunek sprawców został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Niestety nagranie nie jest najlepszej jakości. Sprawą zajmują się policjanci z wydziału kryminalnego, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zawierciu.

Śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzn widocznych na nagraniu i zdjęciach lub były świadkami tego zdarzenia. Wszelkie informacje mogące pomóc w ich identyfikacji prosimy przekazywać pod nr tel. 32 67 38 255 lub 112

 

Wiadomość można także przekazać w formie elektronicznej, wysyłając e-mail na adres kryminalny@zawiercie.ka.policja.gov.pl lub wypełniając anonimowy formularz: „Powiadom nas” zamieszczony na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

W każdym przypadku policja gwarantuje anonimowość!

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje