Czytasz: Zapchlone, głodne i chore. Te psy cierpiały od kilku lat

Zapchlone, głodne i chore. Te psy cierpiały od kilku lat

Guzy, nowotwory, pchły i pasożyty... Fundacja znalazła psy w opłakanym stanie.

Trzynaście dorosłych psów i szczeniąt żyło w okropnych warunkach w Trzebiesławicach. Zwierzęta żyły we własnych odchodach, jadły tylko sporadycznie i mieszkały w betonowych rurach, które miały przypominać budę. Ich dramat trwał nawet kilka lat. 

Psy były skazane na śmierć, żyjąc w miejscu przypominającym bardziej wysypisko śmieci. Suki po wielokrotnych porodach cierpiały na nowotwory, były głodne i zapchlone. Psy podobnie, miały guzy i pasożyty.

Jeden z nich - Hugo, 7-letni kundelek - miał poważny problem z uchem i okiem. Przez zatkane i zarośnięte kanał słuchowe nic nie słyszał i potwornie cierpiał. Oko z powodu jaskry i zakażenia trzeba było mu amputować.  

Te zwierzęta pilnie potrzebują pomocy. (...) Czeka je wiele zabiegów operacyjnych, ale będziemy walczyć. Błagamy o pomoc. Pokażmy im jak wygląda normalne życie, bo na to zasługują... - apeluje fundacja OTOZ Animals Inspektor Gliwice.

Właściciel prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy z zaistniałej sytuacji. W miniony piątek w sprawę zaangażowała się gliwicka fundacja OTOZ Animals Inspektor, policja i straż miejska. Mężczyzna podczas interwencji groził pracownikom fundacji. Na szczęście udało uratowac się aż 13 psów. Wszystkie zostały odebrane właścicielowi i trafiły do kliniki w Brynowie w Katowicach oraz do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie.  


 

Co zrobić, aby pomóc zwierzakom? Fundacja podpowiada.

,,Szukamy domów dla tych biedaków!
Błagamy o pomoc!!
OTOZ ANIMALS - Inspektorat Gliwice
nr konta: 41 1240 4302 1111 0010 5992 3319
z dopiskiem: Stado
Dla przelewów z zagranicy:
SWIFT: PKOPPLPW
IBAN: PL 41 1240 4302 1111 0010 5992 3319

❤️Razem możemy więcej ❤️"

Czytaj więcejKomentarze
To cię zainteresuje