Czytasz: Zakaz kąpieli w Dolinie Trzech Stawów i Morawie

Zakaz kąpieli w Dolinie Trzech Stawów i Morawie

Dziś na dobre rozpoczną się wakacje. Gdzie spędzić ciepłe dni? Z mapy Katowic znikają kąpieliska.

To już pewne. Na początku sezonu nie skorzystacie z otwartych kąpielisk w Dolinie Trzech Stawów oraz ze stawu Morawa. Nad wodą pojawiły się znaki...

- Na brzegu ustawiono znaki zakazu. Jeżeli ktoś wejdzie do wody, złamie zakaz i zrobi to tylko na swoją odpowiedzialność — informuje Ewa Biskupska, rzecznik Katowic.

Dlaczego nie skorzystamy z wody na Trzech Stawach? Wciąż brakuje pracowników. - Ze względu na niewystarczającą kadrę ratowniczą miejsca będą wyłączone z kąpieli - dodaje Biskupska. 

Korzystanie ze stawów jest zabronione. Nie wiadomo, jak wygląda woda i dno, dlatego tych miejsc lepiej unikać. Miasto chciałoby uruchomić wszystkie kąpieliska, jednak obecnie nie jest to możliwe. Co w zamian? 

- Zalecamy korzystanie z innych kąpielisk, m.in. z basenów na Rolnej i Bugli.

Tylko te dwa kąpieliska to sprawdzone lokalizacje, gdzie bezpieczeństwa będą pilnować ratownicy.

Kąpieliska w Katowicach - Bugla i Rolna 

Jeśli chcecie już dziś wybrać się nad wodę, kierujcie się do OWR Bugla, kąpielisko jest czynne. Obiekt jest jednym z najnowocześniejszych w regionie. Na terenie Bugli znajdują się dwa głębokie baseny (od 1,6 m do 2,3 m), basen do nauki pływania (o głębokości od 0,3 m do 1,2 m), brodzik, zjeżdżalnia, hot tub (jacuzzi na 70 osób) oraz dwa punkty gastronomiczne. Do tego, boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę i badmintona, dwa betonowe stoły do ping-ponga oraz stolik do gry w szachy. Oby tylko słońce wyszło, naturalnie, bo chwilowo pogoda się popsuła.

www.mosir.katowice.pl

Drugie miejsce, jakie polecają w Urzędzie Miasta Katowic, to basen Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego przy ul. Rolnej. Miłośnicy pływania będą mogli skorzystać z niego już 1 lipca.  W sezonie letnim dostępny jest basen głęboki, brodzik dla dzieci oraz zjeżdżalnia. 

www.mosir.katowice.pl

 SPRAwdź, które baseny w wOJ. ŚLĄSKIM są otwarte

Czytaj więcej