Czytasz: Zaatakował brata siekierą
Policjanci z Częstochowy zatrzymali 30-latka podejrzanego o atak na swojego brata. Mężczyzna chciał użyć siekiery do zabójstwa...

W nocy z niedzieli na poniedziałek oficer dyżurny częstochowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie interwencji na jednej z posesji. Z relacji świadków wynikało, że 30-letni mężczyzna zaatakował swojego brata siekierą, zadając mu nią kilka uderzeń w głowę.

Na szczęście ciosy nie okazały się śmiertelne. Swoją agresję podejrzany miał też skierować na innych członków rodziny, raniąc jednego z nich w rękę świetlówką, uszkadzając mu samochód i grożąc pozbawieniem życia. Groźby - zarówno w dniu interwencji, jak i kilka dni wcześniej, miało łącznie usłyszeć pięć osób.

Agesywny 30-latek został już zatrzymany. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Północ 9 zarzutów, w tym jednego z najcięższych – usiłowania zabójstwa.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

źródło: http://slaska.policja.gov.pl/

Czytaj więcej