Czytasz: Dachowanie autobusu. 9 osób rannych

Dachowanie autobusu. 9 osób rannych

Autobus PKS jadący do Katowic zderzył się z samochodem dostawczym. Przez trzy godziny droga była zablokowana. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, kilka osób trafiło do szpitali.

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 91 z powiatową doszło do zderzenia autobusu z samochodem dostawczym. Do wypadku doszło w Głogówku Królewskim gm. Świecie (woj. kujawsko-pommorskie). Droga przez ponad trzy godziny była zablokowana. Według wstępnych ustaleń wynika, że kierowca busa wjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z jadącym w kierunku Torunia rejsowym autobusem, który zjechał z drogi, zsunął się po skarpie i dachował. Autokar należy do spółki PKS Łódź, obsługiwał trasę Gdynia - Katowice.

Wypadek autobusu PKS Łódź relacji Gdynia - Katowice (fot. KPP w Świeciu):

Wypadek w Głogówku Królewskim - 11 rannych

W zdarzeniu brało udział 16 osób, w tym 14 pasażerów i kierowca autobusu oraz kierujący autem dostawczym. Jedenaście osób zostało zabranych do okolicznych szpitali, z czego dwie osoby po udzieleniu pomocy medycznej zwolniono. Najciężej rannego kierowcę busa zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Czytaj więcej