Czytasz: Wyjątkowy kibic na meczu GKS Tychy

Wyjątkowy kibic na meczu GKS Tychy

Kuba i jego rodzina w towarzystwie prezydenta oglądali piątkowy mecz ze Stomilem Olsztyn.

Codziennie musi walczyć z ciężką chorobą. Żyje tylko dzięki temu, że jest podłączony do respiratora. Kuba cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego. Chłopiec nie wykonuje żadnych ruchów świadomie, ale jest bardzo mądrym dzieckiem. Podobnie jak jego zdrowi rówieśnicy ma swoje marzenia. Jedno z nich spełnił prezydent, Andrzej Dziuba i GKS Tychy.

- Jakiś czas temu sąsiadka rodziny zwróciła się do mnie z prośbą, czy nie chciałbym spełnić jednego z marzeń Kubusia. Bez wahania zgodziłem się to zrobić. Zaprosiłem chłopca i jego rodziców na stadion, gdzie wspólnie mieliśmy okazję oglądać mecz i dopingować nasz zespół. Jeśli Kuba będzie chciał jeszcze przyjść na spotkanie GKS Tychy, to serdecznie go zapraszam- mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Kuba i jego rodzina w towarzystwie prezydenta oglądali piątkowy mecz ze Stomilem Olsztyn. Po zakończeniu spotkania chłopiec spotkał się z piłkarzami GKS Tychy i otrzymał od klubu zestaw upominków. Swoją koszulkę przekazał mu również bramkarz "Trójkolorowych", Marek Igaz.

- GKS Tychy zawsze chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje, zwłaszcza charytatywne. Ponad dwa lata temu wspólnie z piłkarzami i kibicami odwiedziliśmy Kubusia w jego mieszkaniu. Takie wizyty uczą nas przede wszystkim pokory i szacunku do tego co mamy. Cieszymy się, że choć na chwilę mogliśmy tej rodzinie sprawić radość i oderwać ich od codziennych problemów. Cały czas kibicujemy Kubusiowi oraz jego rodzicom. Mamy nadzieję, że wygra tą nierówną walkę - mówi Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy spółki Tyski Sport.

Wszystkie osoby, które chcą pomóc, mogą to zrobić poprzez wpłaty na konto fundacji. Wpłaty można kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Tytułem:
15187 Raff Kuba Janusz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

fot. Tomasz Gonsior