Czytasz: Wszystkie atrakcje Parku Śląskiego na jednym bilecie!

Wszystkie atrakcje Parku Śląskiego na jednym bilecie!

Wspólny bilet bardziej się opłaca. Oszczędzimy na nim od 90 do 208 złotych.

Od 16 kwietnia rozpoczyna się sprzedaż wspólnego biletu na sześć różnych atrakcji Parku Śląskiego. Dzięki wspólnemu biletowi, oszczędzamy od 90 do 208 zł, w zależności, czy kupimy bilet indywidualny czy rodzinny. W dodatku nie tracimy czasu w kolejkach, a korzystać z biletu możemy przez kilka miesięcy.

Najdłuższa w Polsce nizinna kolejka linowa, pełne kolorowych karuzel i urządzeń rozrywkowych Wesołe Miasteczko, najlepiej zlokalizowany w kraju ogród zoologiczny, park linowy z wyjątkowo trudną trasą i klimatyczna sceneria wiejskich chat sprzed stuleci w skansenie, a także możliwość zwiedzenia „Kotła Czarownic” w towarzystwie przewodnika – to wszystko na jednym bilecie.

– Dzięki tej wejściówce Park Śląski może stać się miejscem regularnej rozrywki dla całych rodzin, przez cały sezon wiosenno-letni – tłumaczy Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. – Za kilka miesięcy rozpocznie się remont Planetarium Śląskiego. W tym sezonie, zamiast tego obiektu, proponujemy wycieczkę po zmodernizowanym Stadionie Śląskim. Wzrosła też ilość dostępnych atrakcji w Legendii - dodaje. 

W 2018 roku po raz szósty do obiegu trafia bilet na większe atrakcje, z których można korzystać w Parku Śląskim. Raz kupionej wejściówki można używać od maja do września. Nabywca oszczędza sporo czasu w kolejkach, ale i pieniędzy. W przypadku wejściówki dla jednej osoby za 90 złotych, można zaoszczędzić 66 zł (zakupione osobno bilety na wszystkie z oferowanych atrakcji, to koszt 156 zł), a w przypadku biletu rodzinnego za 250 złotych – 208 zł (zakupione osobno bilety dla całej rodziny, to koszt 458 zł).

Bilet do Parku Śląskiego uprawnia do jednorazowego wejścia do Śląskiego Wesołego Miasteczka, Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, Śląskiego Parku Linowego i Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” oraz przejażdżki w jedną stronę „Elką” i zwiedzania z przewodnikiem Stadionu Śląskiego. Rabaty oferują też działające w okolicy parku hotele i znajdujące się na jego terenie punkty gastronomiczne.

Bilet będzie dostępny w kasie dyrekcji parku oraz w kasie w skansenie, a także on-line, na stronie internetowej: sklep.parkslaski.pl.

Czytaj więcej