Czytasz: Wszyscy ich chcieli, a Bytom się wyparł

Wszyscy ich chcieli, a Bytom się wyparł

Szykujcie peleryny. Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów odbędzie się w...Katowicach.
fot. Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów/Facebook

 - Po deszczu asteroidów, burzy kosmicznego pyłu i gradzie meteorytów jakie padły na Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów wylądowaliśmy w Katowicach. Gratulujemy sobie i miastu decyzji – napisali organizatorzy zlotu na swoim fejsbukowym profilu.

- Głównym celem tej imprezy jest...żeby się odbywała, więc cieszymy się, że się udało. Pod koniec zeszłego roku okazało, że w Bytomiu kolejny zlot się nie odbędzie i nikt nas nawet o tym nie poinformował. Po 8 latach ciężkiej współpracy, nastąpił jej koniec. Mieliśmy zatem skrajnie mało czasu, aby uratować tegoroczną edycję.

Bardzo pozytywnie zaskoczył nas fakt, że prawie wszystkie miasta z naszego województwa zaproponowały gościnę dla zlotu, poza Bytomiem, z którego pochodzimy i dlatego zawsze tam imprezę organizowaliśmy. Koniec końców padło na Katowice – mówi w rozmowie z nami Jakub Wesołowski, współorganizator Międzygalaktycznego Zlotu Superbohaterów w Bytomiu.

Zobacz także: KAŁAMAGA: “MAM NADZIEJĘ, ŻE BYTOM SIĘ OBUDZI”

fot. Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów/Facebook

Na razie organizatorzy nie zdradzają, jakie atrakcje szykują na tegoroczną 9. już edycję.

Miasto nie fair wobec nas

Przypomnijmy, w grudniu zeszłego roku, Mariusz Kałamaga, bytomski stand-uper, satyryk, znany z Kabaretu Łowcy.B, w rozmowie z Silesion.pl mówił, że “zachowano się wobec nich nie fair, ponieważ nie poproszono ich o rozmowę”.

- Byłoby inaczej, gdyby powiedzieli: “Bytom nie ma pieniędzy, jesteśmy w nosie”, bo wtedy znaleźlibyśmy inne drogi do pozyskania funduszy, jak z resztą czyniliśmy zawsze, lub wspólnie zrobilibyśmy skromniejszy program imprezy. Rozwiązań byłoby pewnie wiele – tłumaczył.

Bytomski Urząd Miasta tłumaczył natomiast: - To nie jest tak, że miasto nie chce rozmawiać z organizatorami Zlotu. Mamy teraz trochę gorszą sytuację finansową i niektóre wydatki musimy zawiesić, ograniczyć czy też zredukować. Nie mówimy o rezygnacji, lecz zawieszeniu - wyjaśniała Aleksandra Szatkowska, naczelnik Wydziału Promocji Bytomia.

fot. Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów/Facebook

Zdaniem znanego satryka rezygnacja z organizacji imprezy to wielka strata dla miasta.

- Zawsze mówię, że jestem z Bytomia, nie wstydzę się tego. Zajmuję się jednak satyrą, obecnie staram się rozwijać stand up, zrobiłem więc kilka żartów na temat miasta. Pokazałem jego problemy, śmiejąc się z niego, pokazując prawdę.

Z tego, co wiem, to dotknęły Pana Prezydenta mimo tego, że zawsze stałem murem za miastem. Teraz wychodzi na to, że miasto nie wesprze Zlotu, nie da pieniędzy osobie, która szkaluje wizerunek miasta. To jest jakaś paranoja, jakiś kosmos - mówił Kałamaga. 

Tegoroczny Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów Odbędzie się w dniach 2 - 4 czerwca w Katowicach. 

Czytaj więcej