Czytasz: Egzotyczne targi trwają w najlepsze!

Egzotyczne targi trwają w najlepsze!

A do tego tłumy ludzi, którzy przyjechali do Katowic na największą branżową imprezę poświęconą world music.

Na katowickich scenach od kilku dni spotkamy muzyków z najdalszych zakątków świata. Jest mnóstwo muzyki, egzotyki i jedzenia z różnych stron świata. A do tego tłumy ludzi, którzy przyjechali do Katowic na największą branżową imprezę poświęconą world music. 

Przed nami ostatni dzień imprezy. Poznamy lokalną muzykę min. ze Stanów Zjednoczonych, Izreala, Hiszpanii, Kanady, Francji, Nigerii, Niemiec, Szwajcarii. Jedno jest pewne - będzie się działo!

Zobacie zdjęcia z poprzednich dni festiwalu WOMEX w Katowicach:

zdjęcia: organizatorzy

 

Impreza co roku przyciąga kilka tysięcy uczestników. W tym roku spodziewanych jest ok. 2,5 tys. delegatów, 200 dziennikarzy i ponad 50 zespołów – z całego świata. Muzycy zostali wybrani spośród niemal 1,5 tys. zgłoszeń. Gabriela przyjechała z Portugalii. W Polsce jest po raz pierwszy. Bardzo podobają się jej Katowice, choć - dla Portugalki - trochę u nas za zimno.

WOMEX (ang. The World Music Expo – Targi Muzyki Świata) to złożona impreza poświęcona world music, czyli muzyce, która czerpie z muzyki etnicznej, folkowej, tradycyjnej, ale poszukuje czegoś nowego poprzez np. łączenie jej z muzyką elektroniczną czy jazzem. 

ZAGLĄDAMY NA EGZOTYCZNE TARGI MUZYCZNE!

Podczas otwarcia dyrektor WOMEX Alexander Walter wyraził radość, że po tylu latach organizowania targów, których biuro znajduje się w Berlinie, kolejna ich edycja odbywa się w końcu w państwie sąsiednim, w Polsce, a konkretnie w Katowicach - Mieście Muzyki UNESCO. "To miasto zmienia się i zmierza do tego, żeby zostać jednym z najważniejszych ośrodków kultury w Polsce" - mówił Walter.

Czytaj więcej