Czytasz: Wolontariusze z terminalami. WOŚP zbliżeniowo

Wolontariusze z terminalami. WOŚP zbliżeniowo

W niedzielę wielka kwesta nie tylko z kartonowymi skarbonkami. Gdzie spotkasz wolontariuszy z terminalami?

Nie potrzebujesz gotówki, żeby wesprzeć finałową zbiórkę WOŚP. Wystarczy użyć karty płatniczej lub smartfona. Dzięki współpracy z Mastercard, mBankiem i First Data, wpłat będzie można dokonać w jednym z 740 terminali. 430 z nich będą mieli przy sobie wolontariusze WOŚP, 310 będzie czekało w placówkach mBanku.

Fot. Łukasz Widziszowski

Dzięki terminalom będzie można przekazać środki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych kartą, smartfonem (HCE, Google Pay, Apple Pay), zegarkiem (Apple Watch, Garmin Pay, FitBit Pay) albo użyć BLIK-a.

W naszym województwie terminale trafią do sztabów w Katowicach, Sosnowcu, Mysłowicach, Chorzowie, Świętochłowicach, Bielsku-Białej, Poraju, Lublińcu, Kobiórze, Świerczyńcu, Kończycach Wielkich, Czechowicach-Dziedzicach i Węgierskiej Górce.

Fot. Łukasz Widziszowski

W czasie ubiegłorocznego finału dzięki możliwości płatności kartą, na konto fundacji wpłynęło 600 tys. złotych. Opłaty za transakcje przez telefon i internet pokrywa First Data. W ten sposób wszystkie środki z trafią do WOŚP.

Wolontariusze z terminalami także będą mieli ze sobą identyfikatory. Na ekranach terminali i na wydrukach potwierdzających wpłatę pojawi się serduszko Orkiestry.

Czytaj więcej