Czytasz: Woda zdatna do picia!
Przed godziną 15 do Urzędu Miasta w Będzinie dotarł najświeższy komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Dąbrowie Górniczej.

Woda w Będzinie jest już zdatna do picia. Na razie ze względu na chlorowanie możliwa jest zmiana zapachu i smaku wody, ale koniec z kłopotami. Mieszkańcy Śródmieścia mogą korzystać z miejskiej sieci wodociągowej.

Kłopoty z wodą rozpoczęły się w sobotę. W związku z zanieczyszczeniem w sieci bakteriami z grupy coli wprowadzono zakaz używania wody dla mieszkańców Boronowa w pow. lublinieckim i Będzina.

W poniedziałek woda na osiedlu Zamkowym była już zdatna do picia i czynności higienicznych po przegotowaniu.

We wtorek sanepid podał, że mieszkańcy Boronowa mogą już pić wodę z kranu; nie wykryto w niej bakterii coli. W komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublińcu podał, że w pobranych próbkach wody do badań laboratoryjnych nie stwierdzono już obecności bakterii z grupy coli. Sieć wodociągową przepłukano. Woda z wodociągu sieciowego Boronów nadaje się do spożycia. 

 

Jeszcze w środę do południa niezdatna do picia była woda w Będzinie. Dotyczyło to mieszkańców Śródmieścia, którzy mogli korzystać z wody z beczkowozów, uruchomiono też punkty poboru wody butelkowanej.

Czytaj więcej