Czytasz: Wizualizacje zapierają dech w piersiach. Zobaczcie nowy park

Wizualizacje zapierają dech w piersiach. Zobaczcie nowy park

To nie żaden Central Park. To Park Zielona w Dąbrowie Górniczej. Zupełnie inny niż zwykle.

mat.pras: UM w Dąbrowie Górniczej

- Tak wyglądać będzie Park Zielona w nowej odsłonie - pochwalił się w piątek dąbrowski magistrat. Skutek? „Cudnie! Czekam z niecierpliwością”, „Wooow serio?!”, „Wspaniale!” - zachwycają się wizualizacjami internauci.

Nadgryziony przez ząb czasu

Trudno się dziwić. Aktualny stan parku w centrum Dąbrowy Górniczej woła o pomstę do nieba. Ze starych fontann odpadły kawałki betonu, parkowe alejki pozarastały trawą, a altana w klasycystycznym stylu mocno się przykurzyła. Niebawem - jak informują – dąbrowskie władze miasta wszystko się tu zmieni.

Strefa... wodnych skoczków

Jak będzie wyglądał Park Zielona w nowej wersji? - Będzie nawiązywać do lat 30. XX wieku, kiedy go założono – dowiadujemy się w biurze prasowym. Fontanna pozostanie w centralnym punkcie, ale zmieni się nie do poznania. Zwłaszcza wieczorem, za sprawą kolorowej iluminacji. Obok zagości strefa „wodnych skoczków” (fontanna z wodą wytryskującą bezpośrednio z chodnika), która z pewnością spodoba się najmłodszym mieszkańcom.

W parku zjesz coś pysznego

Metamorfozę przejdą okolice parkowego stawu. Powstaną tu m.in. nowe pomosty, ciekawe architektonicznie miejsca do odpoczynku, alejki z nawierzchni mineralnej. Na tzw. kręgu tanecznym pojawią się symboliczne daty. Z parku zniknie asfalt i beton. Większość alejek pokryje jasna nawierzchnia mineralna. I co ciekawe – miasto planuje udostępnić część przestrzeni parku właścicielom punktów gastronomicznych.

Projekt był wymagający

A co z drzewami? - pytają mieszkańcy. Władze Dąbrowy Górniczej uspokajają: - Żadne nie zostanie wycięte. Pojawią się natomiast nowe. - To był bardzo wymagający projekt, ale zrobiliśmy wszystko, by Zieloną w nowej odsłonie można było uznać za najlepszą przestrzenią parkową w regionie - mówi Marcin Bazylak, zastępca prezydenta miasta.

Park Zielona w nowej odsłonie zobaczymy już w maju przyszłego roku.

Czytaj więcej