Czytasz: witajcie u siebie

Kazimierz Kutz mawiał, że aby coś dla Śląska zrobić, trzeba z niego wyjechać. Myślę, że to prawda, choć tylko częściowa. Żeby coś dla Śląska zrobić, czasem trzeba do niego wrócić.
Półtora roku temu wróciłem do domu. I choć zdawało mi się, że przecież nigdy stąd nie wyjeżdżałem, bo każdy weekend spędzałem w heimacie, to jednak dopiero wtedy zobaczyłem jak inny, nowy i nowoczesny, jest Śląsk.
Wtedy też odżył pomysł, który od kilku lat chodził mi po głowie. Pomysł na nowe medium. Takie, które obrazem, dźwiękiem i tekstem, będzie szczerze –
czasem do bólu – opisywać ten świat wokół nas. Takie medium mogło powstać tylko w internecie – i nie tylko dlatego, że wszyscy skończymy w sieci. Także dlatego, że internet to przestrzeń wolności. A wolność dla nas, Ślązaków, ma szczególny wymiar.
Długo szukaliśmy siedziby. Miejsca, które byłoby esencją śląskości, łączyło tradycję z nowoczesnością. Tak trafiliśmy do starej fabryki porcelany rodziny Giesche w Katowicach. To tu, w jej murach, jest zapisany kod genetyczny Ślązaków: ich pracowitość, solidność, oddanie. Dziś w murach tej fabryki tworzy się inny kod. Cyfrowym, zerojedynkowym kodem pisze się tutaj nowy rozdział historii Śląska. I tym kodem – wielkimi literami, z wielkim entuzjazmem i wiarą, że to jest to – tym kodem piszemy nazwę, która od dziś ma być pierwszym skojarzeniem dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć co się dzieje: SILESION.PL. WIĘCEJ NIŻ PORTAL!