Czytasz: Wiśnia dzieciom
Wyjątkowy Mikołaj odwiedził podopiecznych Domów Dziecka.

Już po raz czwarty Michał Wiśniewski wspólnie z fundacją „Po Pierwsze” przygotował prezenty dla podopiecznych Domów Dziecka w ramach akcji „Wiśnia dzieciom”. W poniedziałek, 11 grudnia odwiedził dwie katowickie placówki: Domy Dziecka "Zakątek" oraz "Tęcza". 

600 osób, w tym 250 maluchów otrzyma gwiazdkowe upominki.

Przez cały tydzień bowiem Michał Wiśniewski wspólnie z przedstawicielami fundacji „Po Pierwsze” będzie odwiedzał Domy Dziecka w całej Polsce. Akcja rozpoczęła się od Krasnego (woj. podlaskie), a zakończy w najbliższą sobotę, 16 grudnia, w Sulęcinie (woj. lubuskie). Do akcji wybrano 18 Domów Dziecka, w tym dwie katowickie placówki: Dom Dziecka "Zakątek" oraz "Tęcza". Piosenkarz wręcza każdemu dziecku imienny upominek, ufundowany przez firmy wspierające inicjatywę, a także najnowsze płyty „Ich troje” oraz bilety na koncerty zespołu.

- Od ponad dwudziestu lat odwiedzam w okresie świątecznym Domy Dziecka. Bo jestem jednym z nich. W całej akcji nie chodzi tylko o prezenty – tak naprawdę dzieci nie liczą nawet na to, że coś dostaną. Dla nich najważniejsza jest możliwość spotkania i wspólnego spędzenia czasu – mówi Michał Wiśniewski. - Radość tych dzieci jest bezcenna, dlatego  zachęcam wszystkich do angażowania się i organizacji wsparcia dla placówek opiekuńczych w swojej okolicy – dodaje artysta.

W akcję Wiśniewskiego włączyły się znane marki, które ufundowały dzieciom ciepłe ubrania oraz kosmetyki, mapy, atlasy oraz bajki edukacyjne.

Czytaj więcej