Czytasz: Wiemy, kto zagra podczas "Tribute to: Zbigniew Wodecki"!

Wiemy, kto zagra podczas "Tribute to: Zbigniew Wodecki"!

Poznaliśmy już wszystkich artystów, którzy wystąpią podczas koncertu w Katowicach.

Po wielkim sukcesie koncertu, który zaingurował pierwszą edycję Wodecki Twist Festiwal w Krakowie, Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Good Taste Production zorganizowali ogólnopolską trasę koncertową po największych miastach w Polsce. Koncert w Katowicach zaplanowano na 13 stycznia 2019 roku. 

KTO WYSTĄPI W NOSPRZE?

Zdzisława Sośnicka 

Piosenkarka i kompozytorka. Pierwsze sukcesy odnosiła na dużych festiwalach już w 1965 roku, kiedy została wyróżniona na festiwalu w Opolu w kategorii "Nowe Głosy". Największe sukcesy odnosiła jednak w latach 70. i 80., kiedy pojawiły się takie  przeboje jak „Dom, który mam”, „Żegnaj lato na rok”, „Julia i ja” i “Aleja gwiazd”. Lata 70.  to płyty "Moja muzyka" i "Odcienie samotności", kiedy jej twórczość charakteryzowały "czarne" brzmienia - mieszanki soulu, groove oraz disco. W latach 80. współpracowała z Jackiem Cyganem i Zbigniewem Wodeckim. Owocem pracy z tym ostatnim był utwór "Z Tobą chcę oglądać świat". 

Kuba Badach

Muzyk, kompozytor i wokalista, a także aranżer i producent muzyczny. Dwukrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Kuba Badach znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole "Poluzjanci". Od 1999 roku występuje w zespole Bernarda Maselego - The Globetrotters. Prowadzi także solową działalność artystyczną.

Ania Rusowicz

"Zakręcona hipiska" i "najbarwniejsze dziecko-kwiat ostatnich lat". Z początku upodobała sobie polski bigbit, z czasem napisała bardziej "międzynarodowe" piosenki sięgające do estetyki psychodelicznego bluesrocka. W latach 2005-2007 śpiewała z Dezire, z którym nagrała album "Pięć smaków", później w zespole IKA, aż w końcu rozpoczęła karierę solową.  W 2012 roku za debiutancką płytę zebrała cztery Fryderyki.

Mariusz Patyra

Skrzypek. Student Akademii Muzycznej w Warszawie, Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze, Accademia Walter Stauffer w Cremonie. Występował z koncertami i recitalami zarówno w kraju, jak i za granicą. Grał z takimi orkiestrami, jak Tokyo Chamber Orchestra, Orchestra Fondazione Arturo Toscanini czy Orchestra di Roma. Jako pierwszy Polak otrzymał nagrodę specjalną za najlepszą interpretację "Kaprysów" Paganiniego i kopię skrzypiec "Il Cannone" należących do wielkiego wirtuoza na Concorso internazionale di violino "Premio Niccolò Paganini" w Genui.

Beata Rybotycka

Aktorka i piosenkarka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Występowała m.in. w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej, Teatrze STU, Piwnicy pod Baranami czy Teatrze Ludowym. Razem ze Zbigniewem Wodeckim zaśpiewała "Parasolki z Cherbourga". 

Igor Herbut

Piosenkarz, autor tekstów i kompozytor pochodzenia łemkowskiego. Po precastingu do 3. edycji programu Must be the Music, spontanicznie zaprosił do współpracy kilku innych muzyków i założył zespół LemON, z którym brał udział w dalszych etapach show. Grupie udało się dojść do finału, w którym ostatecznie zdobyli główną nagrodę. Później współtworzył utwór do filmu "Wkręceni", "Nie ufaj mi", który stał się przebojem. Piosenka była notowana na 2. miejscu listy AirPlay, najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowychoraz na wielu radiowych listach przebojów m.in. na 1. miejscu na liście w radiach RMF czy Eska.

Alicja Majewska

Piosenkarka. W 1974 roku rozpoczęła karierę solową - w tym właśnie roku zaprezentowała się szerszej publiczności w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy". Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”.
Owocem współpracy z innymi artystami są niezapomniane piosenki śpiewane w duecie m.in. "Lubię wracać tam, gdzie byłem" ze Zbigniewem Wodeckim.

Sławek Uniatowski

Wokalista, kompozytor, autor tekstów i multiinstrumentalista. Finalista czwartej edycji talent show "Idol". 23 maja 2018 r. ukazał się album "Dobrze, że jesteś" Zbigniewa Wodeckiego, na którym znalazł się m.in. utwór „Nie ma jak Bacharach” na podstawie linii melodycznej wymyślonej przez Wodeckiego, do której zaśpiewał Uniatowski. 

Ideą koncertów jest spotkanie twórców nie tylko z muzyką Zbigniewa Wodeckiego, ale i z nim samym. Widowiska będą oprawione wyjątkowymi materiałami archiwalnymi. Podczas każdego koncertu nie zabraknie duetów, wielkich przebojów z różnorodnego repertuaru patrona wydarzenia. Nie zabraknie również muzycznych niespodzianek, w nowej odsłonie i specjalnie przygotowanych na tę okazję aranżacjach.