Czytasz: Sukces Aeroklubu Gliwickiego na MŚ szybowników [ZDJĘCIA]

Sukces Aeroklubu Gliwickiego na MŚ szybowników [ZDJĘCIA]

Tomasz Rubaj zdobył II miejsce i tym samym tytuł wicemistrza w klasie Club.

Polscy zawodnicy zmierzyli się z najlepszymi pilotami szybowcowymi z całego świata zgarniając medale we wszystkich kategoriach indywidualnych i zajmując I miejsce w walce o puchar drużynowy. W zawodach wystartowało 132 zawodników z 24 krajów.

- Tomasz Rubaj to wieloletni członek aeroklubu. Bardzo się cieszymy z jego kolejnego tak wielkiego sukcesu. Oczywiście wszyscy mu gratulujemy i jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz, nie dwa będziemy przekazywać pozytywne informacje o jego rewelacyjnych wynikach - mówi Beata Miącz-Pałka, dyrektor gliwickiego aeroklubu.

- Warto przypomnieć, że miesiąc temu Tomasz Rubaj - jako reprezentant aeroklubu - został Mistrzem Polski w swojej kategorii na zawodach rozegranych w Lesznie - dodaje dyrektor AGL.

Aeroklub Gliwicki na przełomie lat wykształcił wielu utytułowanych szybowników. - Nasi zawodnicy wielokrotnie zdobywali tytuły mistrzowskie na różnych imprezach o różnej randze. Sekcja szybowcowa jest bardzo silna. Ale równie silne są pozostałe sekcje: modelarska, spadochronowa, samolotowa i mikrolotowa - podkreśla Beata Miącz-Pałka.