Czytasz: Wielka orkiestra zagrała w Londynie [zdjęcia]

Wielka orkiestra zagrała w Londynie [zdjęcia]

Wielki Finał w pięknym stylu 26. Finał WOŚP w klubie The Grand.

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii jak zawsze z wielką serdecznością włączyli się w dzisiejszą zbiórkę pieniędzy w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspaniała zabawa zorganizowana przez wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawitała także do stolicy Zjednoczonego Królestwa.

Wśród artystów:
Unitra
Hot For Doom
Bad Solution
Glen Glennskii Mayer
Paprika Korps
Nika Boon

oraz goście specjalni:

Renata Przemyk
Marcin Noskowiak (Blenders)
Vavamuffin

Godz. 23:00 – Zakończenie 26. Finału WOŚP w Londynie.

 

Imprezę z czarem i humorem prowadził Maciej Orłoś – prezenter, aktor i artysta oraz Nika Boon, piosenkarka związana z Orkiestrą od początku jej istnienia, odkąd wraz z Oddziałem Zamkniętym oraz Irą wystapiła podczas 1. Finału.

- Naprawdę była tam fajna atmosfera jedności i wspólnej zabawy. I to chyba wlaśnie ta atmosfera współdziałania przyciąga nowe osoby do Wielkiej Orkiestry - powiedziała Nika Boon.

Na tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Londynie 14 stycznia przygotowała specjalny projekt, w którym do grona jej stałych angielskich i włoskich muzyków dołączyli specjalni goście z Polski.

-  To Mariusz “Nosek” Noskowiak na perkusji – były wokalista i perkusista legendarnego polskiego zespołu Blenders oraz utalentowana i niepowtarzalna Renata Przemyk, z którą poznałyśmy się ponad 20 lat temu podczas egzaminów wstępnych wydziału wokalnego Muzycznej Szkoły Jazzowej w Katowicach. Niedługo potem zrobiłam okładkę na jej pierwszą solową płytę „Małozdolna Szansonistka”. Na zdjęciu tej okładki dziewczyna szepcząca Renacie do ucha to ja - przyznała Nika Boon.

A czego atryści mogą oczekiwać od widowni?
Oczywiście, jak twierdzi Marcin Noskowiak: “Obserwując zaangażowanie londyńskiego sztabu – rekordu!”
 Z pewnością pobijemy rekord dobrej zabawy!!!

Adres Klubu The Grand:  21- 25 St. John’s Hill Clapham, London SW11 1TT. Uwaga! Wstęp tylko od 18 roku życia. Trzeba mieć dokument!

W Wielkiej Brytanii na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pracowały setki wolontariuszy zrzeszonych w 25 sztabach.

 W największym takim sztabie w Londynie w Polskiej Szkole na Wembley im. Janusza Korczaka zarejestrowało się aż 255 wolontariuszy. 

Dzienny finał dla dzieci odbył się na Greenford, z pokazami i zabawami związanymi z postacią Pana Kleksa (w którego wcielił się aktor Kamil Lemieszewski). Wieczorny -  w klubie Clapham Grand w południowym Londynie. Wcześniej ulicami stolicy przejechała parada samochodów i motocykli, pojawiając się m.in. pod polską ambasadą i słynnym zegarem brytyjskiego parlamentu - Big Benem.

Na licytację wystawiono dwie koszulki występującego w West Bromwich Albion pomocnika reprezentacji Polski Grzegorza Krychowiaka, rękawice bramkarza Swansea Łukasza Fabiańskiego i pasek od gitary amerykańskiego muzyka Nile'a Rodgersa. 

O godzinie 19 czasu lokalnego (20 czasu polskiego) odbyło się także tradycyjne "Światełko do nieba".

 

Czytaj więcej