Czytasz: Walka o milion dolarów już trwa

Walka o milion dolarów już trwa

Pierwszy etap Intel Extreme Masters Katowice 2019 za nami. W środę pierwsze rozgrywki przed publicznością.

Światowe finały turnieju rozgrywane są w Katowicach od 2006 roku. W 2017 po raz pierwszy Intel Extreme Masters zostało rozdzielone na dwa weekendy. W tym roku za nami pierwsza z trzech faz turnieju.

24 najlepsze drużyny z całego świata W Katowicach rywalizuje o milion dolarów nagrody. Tymczasem pierwszy etap Intel Extreme Masters Katowice 2019 już za nami. Do niedzieli rozgrywane były eliminacje do kolejnego etapu turnieju. Osiem ekip już pożegnało się z marzeniami o zwycięstwie. Te rozgrywki były transmitowane w sieci. W środę pierwsze spotkania z udziałem publiczności.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach będzie gospodarzem  Sceny Legend. Po czterech dniach będzie wiadomo, które osiem najlepszych drużyn zagra na kultowej scenie w Spodku.

IEM to nie tylko turniej dla profesjonalistów. W ramach wydarzenia odbędzie się IEM EXPO czyli targi gier i sprzętu komputerowego. W jego ramach na przestrzeni 15 tysięcy m2 zobaczymy najnowszą technologię z całego świata, a do dyspozycji gości będzie 50 komputerów i 50 konsol PS4.

HARMONOGRAM IEM 2019

W cyklu ESL ONE rywalizować będą gracze DOTA2. Rozgrywki fazy grupowej odbędą się w MCK w dniach 19.02-21.02, a fazę finałową obejrzymy w Spodku od 22.02 do 24.02. Pula nagród w pierwszym tygodniu zmagań to 1,5 miliona zł

Równolegle odbywać się będą rozgrywki w Counter-Strike: Global Offensive. Turniej będzie miał dwie fazy - pierwsza z nich, faza Legend, odbędzie się w MCK w dniach 20.02-24.02 i będzie to pierwszy raz, gdy ta gracze w tej fazie turnieju wystąpią przed żywą publicznością. Druga faza Champions trwać będzie od 28.02 do 3.03 i rywalizację będzie można oglądać w Spodku. Pula nagród to około 3,8 miliona zł.

Kolejną dyscypliną, którą zobaczymy na żywo, będą rozgrywki w Starcraft II. 76. najlepszych zawodników na świecie będzie rywalizowało między 25.02 a 3.03 o zdobycie pucharu. Wpierw pojedynki będzie można obejrzeć w MCK, by na finały przenieść się do spodka. W puli nagród jest 1,5 miliona zł.

IEM EXPO przeprowadzi turniej w zyskującą coraz większą popularność grę Fortnite. W trakcie pierwszego weekendu w szranki staną najwięksi polscy influencerzy, a w drugi weekend na scenie zobaczymy największe światowe gwiazdy Fortnite. Pula nagród w tym turnieju to ok. 2,5 miliona zł.

W MCK odbędzie się turniej w CS:GO dla kobiet. Zawodniczki będą rywalizowały między 28.02 a 3.02 o sporą stawkę - w puli nagród znajdziemy ok. 200 tys. zł.

Czytaj więcej