Czytasz: Walentynki w Pałacu. Wyjątkowy koncert

Walentynki w Pałacu. Wyjątkowy koncert

Sorry Boys gwiazdą tegorocznych walentynek w dąbrowskim Pałacu Kultury Zagłębia.

Święto zakochanych w dąbrowskim Pałacu będzie miało charakter wielowymiarowy. Nie tylko ze względu na różne gatunki muzyczne, lecz także z powodu pewnego rodzaju podróży po różnych epokach i szerokościach geograficznych.

Głównym wydarzeniem walentynek w PKZ-cie będzie koncert grupy Sorry Boys 14 lutego o 19 w Sali Teatralnej. O zespole było głośno poza granicami Polski jeszcze przed ich oficjalnym debiutem, czego dowodem była nagroda „Największa Nadzieja” przyznawana przez PAM London w 2009 roku. Polską publiczność rozkochali w sobie utworem „Wracam”. Ich ostatnia płyta „Roma” charakteryzuje się bogactwem muzycznych światów i kontekstów, dlatego zakochani podczas koncertu usłyszą inspiracje tradycją Gospel, śpiewem kurpiowskim, a nawet twórczością Fryderyka Chopina i Ewy Demarczyk, wszystko to w alternatywnej, współczesnej odsłonie.

Dzień później na małej scenie Sali Kameralnej oraz scenie Piwnicy Teatralne PKZ odbędą się koncerty z pogranicza muzyki klasycznej oraz muzyki alternatywnej inspirowanej latami 80. i 90. Szczegóły znaleźć można na stronie PKZ-tu.

Czytaj więcej