Czytasz: "Piwo kraftowe to dla nas styl życia"

"Piwo kraftowe to dla nas styl życia"

W Rzuchowie pod Raciborzem otwarto browar kraftowy.

Browar Kraftwerk powstał jako pierwszy browar kontraktowy na Górnym Śląsku. Obecnie warzą już "u siebie" i są jednym z pierwszych browarów rzemieślniczych w naszym regionie. Pomimo faktu, że założony został zaledwie w połowie 2014 roku już dziś może poszczycić się wieloma osiągnięciami na ogólnopolskiej scenie kraftu.

Za sukcesami firmy stoją przede wszystkim - jakość surowców używanych do tworzenia zacieru oraz tradycyjne metody warzenia piwa - proces trwa minimum 5 tygodni. Dzięki temu Kraftwerk z miesiąca na miesiąc poprawia swoje wyniki finansowe a jego marka staje się coraz mocniej zauważalna na rynku nie tylko krajowym, ale i zagranicznym. Dowodami tego są obecność w około 400 polskich sklepach i 100 pubach typu multitap, jak również ostatnia warka uwarzona w kolaboracji z fińskim Humalove Brewing.

Dodatkowym atutem Browaru Kraftwerk jest angażowanie się w wiele projektów i akcji, które pozwalają docierać mu do coraz to szerszej grupy odbiorców. W grudniu 2015 jego założyciele wystąpili w programie realizowanym przez TVP1 „Firmowe Rewolucje”, w których opowiadali ekspertom o swoim nietuzinkowym przedsięwzięciu, co zapewniło im szeroką ekspozycję marki na rynku ogólnopolskim. Firma jest także sponsorem wielu wydarzeń kulturalnych, z których największym jest zbierający co roku około 20.000 uczestników cykl targów Tatttoo Konwent. Na swoim koncie Kraftwerk ma także warki uwarzone na specjalne zlecenie znanych zespołów, m.in. Oberschleisen i PFK Pokahontaz

- Piwo kraftowe to dla nas styl życia - przekraczanie granic, wolny umysł, ciekawi ludzie, wolność… Chcemy również pokazać, że piwo nie musi być wysokoodfermentowanym eurolagerem, który nie smakuje nikomu. Staramy się robić piwa wyraziste łącząć różne style. Nie uciekamy również od tradycji stąd w naszym portfolio można znaleźć interpretacje klasycznych styli - mówi Mateusz Bortel, Brand Manager w Kraftwerku.