Czytasz: W Rybniku nowe stalowe centrum serwisowe za 38 mln zł

W Rybniku nowe stalowe centrum serwisowe za 38 mln zł

Tesko Steel planuje zwiększenie zatrudnienia w kolejnych latach nawet o 60 etatów.

Kosztem ok. 38 mln zł działająca w Rybniku firma Tesko Steel wybuduje w tym mieście nowe stalowe centrum serwisowe - wynika z informacji rybnickiego samorządu. Pierwszy etap inwestycji zakończy się wiosną przyszłego roku. Docelowo zatrudnienie wzrośnie o ok. 60 osób.

Działająca w Rybniku od 2002 r. spółka Tesko Steel specjalizuje się w przemysłowym cięciu blach z kręgów. Odbiorcami produktów firmy są m.in. znani producenci artykułów gospodarstwa domowego.

Nowe centrum serwisowe powstanie w pobliżu obecnej siedziby firmy. Do końca przyszłego roku wybudowany zostanie kompleks trzech hal magazynowo-produkcyjnych wraz zapleczem techniczno-logistycznym oraz budynkiem biurowym. Nowe hale pomieszczą trzy linie produkcyjne do cięcia blach, zgodnie z potrzebami konkretnych klientów.

Prezes spółki Robert Schnabel przyznał w poniedziałek, że wywodząca się z Rybnika firma rozważała również lokalizację inwestycji poza tym miastem. Ostatecznie jednak, po ponad roku przygotowań, zdecydowano o rozpoczęciu budowy w Rybniku; wsparcie zapewnił miejscowy samorząd.

- Ważnym argumentem dla naszej firmy jest planowana poprawa komunikacji m.in. poprzez budowę drogi Racibórz-Pszczyna oraz zaproponowane inwestycje drogowe w rejonie ul. Drzymały i Brzezińskiej - powiedział prezes, dziękując rybnickim samorządowcom za wsparcie.

 Prezydent Rybnika Piotr Kuczera liczy, że nowe przedsięwzięcie Tesko Steel zachęci także inne firmy do inwestowania w mieście. "Spółka Tesko Steel ma wielu znaczących kontrahentów w całej Europie i uruchomienie nowych linii produkcyjnych może być bodźcem do pozyskania kolejnych inwestorów na terenie Rybnika" – ocenił prezydent.

Według Kuczery samorząd stara się stwarzać jak najlepsze warunki prowadzenia działalności nowym inwestorom, jednak na pierwszym miejscu stawia przedsiębiorców już prowadzących działalność w Rybniku. "Dlatego też jestem zadowolony, że spółka Tesko Steel, spośród innych branych pod uwagę lokalizacji, wybrała na tak dużą i nowoczesną inwestycję nasze miasto" - powiedział.

W związku z rozpoczętą inwestycją Tesko Steel planuje zwiększenie zatrudnienia w kolejnych latach nawet o 60 etatów. - Tym samym utworzone zostaną kolejne miejsca pracy dla wykwalifikowanej kadry - podkreślił prezydent. Część środków na rozbudowę inwestor pozyskał z funduszy unijnych w ramach programu operacyjnego "Inteligentny Rozwój".

Aby sprostać oczekiwaniom inwestora, samorząd zaproponował nowe rozwiązania komunikacyjne, które wraz z otwarciem drogi Racibórz-Pszczyna mają przyczynić się do usprawnienia ruchu kołowego w pobliżu inwestycji, odciążając jednocześnie ul. Żorską. (PAP)

autor: Marek Błoński

Czytaj więcej