Czytasz: W Pyrzowicach zatrzymano trzech Nepalczyków. Za co?

W Pyrzowicach zatrzymano trzech Nepalczyków. Za co?

Mieli pozwolenie na pracę w Polsce. Ale woleli lecieć na południe Europy. Zatrzymała ich śląska straż graniczna.

Do zatrzymania cudzoziemców doszło w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Jak informuje kapitan Katarzyna Walczak, rzeczniczka prasowa śląskiej straży granicznej, mężczyźni okazali do kontroli paszporty, w których zamieszczone były wizy z prawem do pracy w Polsce. - Jako dokument uzupełniający obywatele Nepalu przedstawili zezwolenie na pracę na rzecz jednej z firm na terenie naszego kraju - zaznacza pani kapitan.

Funkcjonariusze Straży Granicznej skontaktowali się z właścicielem firmy. Co ustalili? Okazało się, że Nepalczycy porzucili pracę i zadeklarowali chęć podjęcia zatrudnienia na południu Europy (Hiszpania, Portugalia). - Okazało się również, że obywatele Nepalu mieli rezerwację na lot do Lizbony, co potwierdzało ich zamiary związane z wyjazdem za granicę – zaznacza rzeczniczka.

Dodaje, że w związku z naruszeniem przepisów ustawy o cudzoziemcach (cel i warunki pobytu niezgodne z deklarowanymi) Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach - Pyrzowicach wszczął postępowania administracyjne, które zakończyły się wydaniem decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu.

Czytaj więcej