Czytasz: W pawilonie na katowickim rynku będzie restauracja!

W pawilonie na katowickim rynku będzie restauracja!

Pawilon na katowickim Rynku, który od miesięcy stał pusty, wynajmie warszawska firma prowadząca restaurację „Aioli”.

Pod koniec sierpnia ogłoszono przetarg na wynajem pawilonu na katowickim rynku. Rozstrzygnięto go w tym tygodniu. Wygrała oferta złożona przez spółkę M. Wachowicz i Wspólnicy.

Firma prowadzi w Warszawie lokal „Aioli” z kuchnią śródziemnomorską. Serwują też pasty, pizze i burgery. Warszawski lokal tętni życiem wieczorami, organizowane są w nim imprezy z didżejami i potańcówki.

Właśnie na tym zależało katowickim urzędnikom. Zapowiadali, że pawilon ma być miejscem, w którym dobrze zjemy i się pobawimy. Wykluczali potrawy typu fast food.

Od miesięcy stał pusty

Pawilon na rynku otwarto w kwietniu tego roku. W tym miejscu zaczęły działać jednak tylko toalety. Część restauracyjna świeciła pustkami. W sierpniu pytaliśmy w katowickim magistracie, dlaczego w nowym budynku nic się nie dzieje.

Do tej pory, spacerujący po rynku, mogli zjeść fast foody z wozów, które raz w miesiącu montowały się na rynku.

Budowa obiektu ruszyła w październiku 2015 roku. Półtora roku później budynek otwarto. Ale tylko w połowie. W kwietniu do szklanego obiektu weszli pierwsi użytkownicy… publicznej toalety. Szalet kosztował ponad milion złotych, a cały obiekt – ponad 4,5 miliona zł.

Czytaj więcej